28. اسفند 1397 - 17:30
بیرجندرسا-مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: همزمان با شب میلاد مولود کعبه مولی‌الموحدین حضرت علی(ع) از سه‌شنبه شب ۲۸ اسفندماه مراسم معنوی اعتکاف آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام احمد رضایی اعتکاف را یکی از برنامه‌های پر خیر و برکت دانست و اظهار داشت: اعتکاف از جمله عبادت‌های مستحب است که در آن فرد برای مدتی (سه شبانه‌روز) در مسجد می‌ماند و روزه می‌گیرد و معتکفان بیشتر وقت خود را صرف انجام اعمال عبادی می‌کنند.

وی با اشاره به همزمانی ایام البیض، ولادت امام علی (ع) و آغاز سال نو ادامه داد: امسال مراسم معنوی اعتکاف از 29 اسفند ماه آغاز و تا دوم فروردین ادامه دارد لذا قرار گرفتن مراسم اعتکاف امسال در دو بازه 97 و 98 ویژگی منحصر به فرد این سنت حسنه است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی اعتکاف را فرصت مناسبی برای عبادت، بندگی و خودسازی انسان دانست و از ثبت‌نام 5 هزار و 316 نفر برای مراسم معنوی اعتکاف خبر داد و افزود: از این تعداد 3 هزار و 932 خواهر و یک هزار و 384 برادر شرکت کرده‌اند.

رضایی با اعلام اینکه مراسم معنوی اعتکاف در130 مسجد خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود که از این تعداد 46 مسجد شهری و 94 مسجد روستایی است، مطرح کرد: اعتکاف فرصت تفکر و توبه را برای انسان فراهم می‌کند که خوشبختانه هر سال شاهد رویش حضور افراد جامعه در این مراسم هستیم.

وی با اعلام اینکه شهرستان بیرجند با یک هزار و 732 نفر و شهرستان زیرکوه با 840 نفر بیشترین آمار ثبت‌نامی را به‌خود اختصاص داده‌اند، اعلام کرد: سخنرانی، حلقه‌های معرفتی، بصیرتی و معنوی، جزء‌خوانی قرآن، حضور مشاورین مذهبی، تصحیح قرائت نماز، سوگواری رحلت حضرت زینب(س) و برگزاری اعمال ام داوود از جمله برنامه‌های جانبی در مراسم اعتکاف است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی هزینه اعتکاف در شهرستان بیرجند را ۶۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این هزینه در سایر شهرستان‌ها بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان متغیر است و در شهرستان خوسف نیز به همت خیران ثبت‌نام معتفکان به صورت رایگان انجام می‌شود.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران