27. اسفند 1397 - 19:17
رئیس اوقاف و امورخیریه طبس اعلام کرد:
۸ بقعه متبرکه طبس میزبان طرح آرامش بهاری
بیرجندرسا-حجت الاسلام خدایی با اشاره به اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه، گفت: ۸ بقعه متبرکه این شهرستان میزبان طرح آرامش بهاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت‌الاسلام «دادخدا خدایی» گفت: به منظور تقویت باورهای دینی و مذهبی و بهره‌برداری مطلوب از فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه طرح آرامش بهاری در 8 بقعه متبرکه شهرستان طبس برگزار می‌شود.
 

 

رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان طبس با اعلام اینکه طرح آرامش بهاری از 28 اسفند سال جاری آغاز و تا 15 فروردین ماه 98 ادامه دارد، بیان داشت: این طرح در ایام تعطیلات نوروزی و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر قطب فرهنگی کردن بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

 

وی اعلام کرد: امامزاده ابوالبرکات زیدبن علی(علیه السلام)، سید احمد زنوغان، آقا سید حسین روستای زرگ، آقا حسین‌بن جعفر روستای فشاه، محمد بن جعفر طیار روستای ازمیغان، احمد بن اسحاق روستای پیر حاجات، شیخ ابراهیم روستای حلوان و مجتمع فرهنگی و مذهبی خواجه خضر میزبان طرح آرامش بهاری هستند.

 

خدایی تقویت باورهای دینی و مذهبی، ارتقای سطح فکری و فرهنگی زائران و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه را از مهم‌ترین اهداف طرح آرامش بهاری ذکر کرد.
 

 

وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح آرامش بهاری هشت مبلغ بومی و غیر بومی به بقاع متبرکه شهرستان طبس اعزام می‌شوند، افزود: همچنین 150 نفر از خادمان و هیئت امنای شهرستان آماده خدمت‌رسانی به زائران هستند.
 

 

رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان طبس اجرای برنامه‌های ویژه تحویل سال نو، پاسخگویی به مسائل شرعی و شبهات، مشاوره وقف و خانواده برپایی غرفه نقاشی کودک و نوجوان، اقامه نماز جماعت و اجرای مراسم محوری تحویل سال را از مهم‌ترین برنامه‌های این طرح عنوان کرد.
 

 

خدایی اسکان موقت زائرین را از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری عنوان و گفت: در این شهرستان بیش از 50 باب زائرسرا جهت پذیرایی از زوار و گردشگران نوروزی مهیا شده است.

نظرات کاربران