27. اسفند 1397 - 19:02
بیرجندرسا-رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: مهمترین راهکار برای رهایی و کاهش وابستگی به درآمد نفت توجه به مساله گردشگری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، محمد رضا مجیدی روز دوشنبه در نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی که با حضور مسئول نمایندگی وزارت خارجه استان برگزار شد اظهار داشت: اگر یک زمانی قرار باشد خراسان جنوبی با منابع درون استانی اداره شود همه به این نتیجه می رسند که یکی از راهکارهای اداره استان حوزه گردشگری است.
وی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان افزود: باید صدای خراسان جنوبی در تهران شنیده شده و حضور مسئول دفتر نمایندگی وزارت خارجه به این موضوع کمک می کند.
وی افزود: نگاه به مسایل فرهنگی نباید سلیقه ای و امنیتی باشد و موتور گردشگری استان با این نگاه روشن نمی شود.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند با بیان اینکه در یک سال گذشته با تلاش های فراوان پرچم گردشگری استان علم شده است گفت: در حال حاضر خراسان ‌جنوبی 35 اقامتگاه بوم‌ گردی دارد که این اقامتگاه ‌ها باید تبدیل به جاذبه شود.
وی بیان کرد: قبل از اینکه زیر ساخت ‌های سخت افزاری ایجاد شود باید نوع نگاه به صنعت گردشگری تغییر یابد تا بتوانیم شاهد جذب گردشگر در خراسان‌ جنوبی باشیم.
مجیدی ادامه داد: اگر سه اتاق بازرگانی بجنورد، مشهد و بیرجند با یکدیگر همکاری کنند می‌توانند بسته‌ های گردشگری بسیار مطلوبی برای جذب گردشگر تعریف کنند.
وی افزود: رسانه اگر در راستای همراه کردن افکار عمومی با گردشگری اقدامی انجام ندهد بی شک در گردشگری خراسان جنوبی موفق نخواهیم بود.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند با اشاره به همایش بین‌ المللی بیابان لوت در اردیبهشت 98 گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره در خراسان ‌جنوبی ایجاد می ‌شود ولی استان‌ های کرمان و سیستان و بلوچستان نیز به صورت دوره ‌ای جشنواره را برگزار می ‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی می تواند قطب ارتباط با افغانستان باشد، اظهار داشت: در این راستای می‌ توان برای ایجاد کنسولگری افغانستان در استان نیز برنامه ریزی کرد.

نظرات کاربران