25. اسفند 1397 - 23:29
بیرجندرسا-معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت معدن وتجارت خراسان جنوبی از نظارت بر مراکز عرضه و فروش خبر داد و گفت: ۵۰۰ تن سهمیه روغن خوراکی برای استان جذب شده که ۲۰۰ تن در حال عرضه و توزیع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، علی تهوری عصر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال تنظیم بازار شرایط خاصی را با توجه به نوسانات قیمت‌ها داشته و به دلیل کمبود برخی کالاها باعث افزایش قیمت‌ها شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون تکالیف دستگاه‌ها مشخص و لیست کشیک‌ها معین شده است افزود: طرح ویژه نظارت‌ها امسال از بهمن ماه آغاز شده است و نمایشگاه بهاره در بیرجند با ظرفیت 140 درصدی و 280 غرفه برپا شد.

 معاون بازرسی وحمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در نمایشگاه بهاره 10 غرفه تنظیم بازار برپا شد و در راستای تامین کالاهای اساسی از ابتدای اسفند 630 تن شکر توزیع و دو هزار تن سهمیه شکر با مکاتبات انجام شد تا نیازهای استان رفع شود.

تهوری بیان کرد: 500 تن روغن سهمیه برای خراسان جنوبی اخذ شد که 200 تن درحال عرضه، جذب و توزیع است و برای نانوای‌ها با توجه به ضرورت به صورت ویژه در شهرستان‌های طبس، بشرویه و فردوس تمهیدات اندیشیده شده و سهمیه آرد بر حسب نیاز افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی در امر توزیع مرغ تنظیم بازار با قیمت 13 هزار و 300 تومان یکی از موفق‌ترین استانها در کنترل قیمت است.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورد‌های سوختی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه اگر سوخت نباشد کمیته‌های چندگانه بی‌معنا است  اظهار داشت: طبق وظایفی که بر عهده داشتیم از طریق  گشت‌های مختلف در زمینه گل گشت نوروزی در حال انجام است.

مردانی با بیان اینکه هر سال نوروز سه گل گشت داریم که دو تا مربوط به ستاد استان است که انجام می‌شود افزود: گل گشت دیگر ستادی است که همکاران از تهران می‌آیند.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورد‌های سوختی خراسان جنوبی بیان کرد: روزانه سه هزار لیتر فرآورده‌های نفتی عرضه می‌شود.

نظرات کاربران