22. اسفند 1397 - 21:25
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد
استقرار بیش از ۴۰ خودروی امداد و نجات در جاده‌های خراسان‌جنوبی
هلال
بیرجندرسا-مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در ایام نوروز سال ۹۸،تعداد ۴۲ خودروی امدادی در پایگاه‌های امداد و نجات استان مستقر می‌شوند،گفت:کلیه پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر در خراسان‌جنوبی،پاسخگوی ۲۴ساعته به مردم خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی"بیرجندرسا"،محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار کرد: نوزدهمین دوره طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ۲۵ اسفند ۹۷ آغاز و تا ۱۶ فروردین ۹۸ ادامه دارد.
وی خراسان جنوبی را جزو ۵ استان حادثه خیز کشور دانست و تصریح کرد:به همان میزانی که تعداد پایگاه های امدادرسانی بیشتر باشد به همان نسبت نیز امدادرسانی افزایش پیدا می‌کند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این‌که در حوزه امدادرسانی ۳۰ پایگاه در ایام نوروز فعال خواهد بود،خاطرنشان کرد: امسال۲۳ پایگاه ثابت و ۷ پایگاه سیار امدادرسانی به مسافران و مردم را انجام می‌دهند.
شهریاری۴۲ خودروی امداد را در پایگاه های امداد و نجات مستقر دانست و یادآور شد:آنچه مسلم است آن است که کلیه پایگاه های امدادرسان به صورت ۲۴ ساعته به مردم خدمات‌رسانی خواهند داشت.
وی با بیان این مهم که بیشترین استقرار تعداد پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در شهرستان طبس مستقر خواهند بود،ابراز کرد: سامانه ۱۱۲ نیز به صورت ۲۴ ساعته در خدمت هموطنان است. مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این‌که ۷۰ پایگاه و خودروی امدادی نیز به صورت پشتیبانی در سطح استان فعال هستند،بیان کرد: همچنین امداد هوایی نیز در این ایام برای امدادرسانی در آماده باش کامل قرار دارد.
شهریاری ضمن اشاره به این نکته که ۱۸ پایگاه پیشگیری و آموزش توسط جوانان هلال احمر در ورودی شهر ها برپا می شوند که نسبت به آموزش مسافران نوروزی اقدام خواهند کرد،گفت: ۱۸ ایستگاه ایمنی و سلامت، ۱۶ فضای دوست‌دار کودک و ۱۱ خیمه نماز و فرهنگی نیز در ایام نوروز به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.
وی با اشاره به خدمات رسانی جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی درسال ۹۷،تبیین کرد: در سال ۹۷ به یک هزار و ۳۸۷ مورد حادثه شامل آتش سوزی، حوادث جاده ای، برف و کولاک، اسکان و آوار امدادرسانی شده است که نسبت به سال ۹۶،رشد ۳۲ درصدی را شاهد بوده‌ایم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی ادامه داد: در سال جاری همچنین به ۶ هزار و ۵۳۹ نفر امدادرسانی شده که نسبت به سال قبل ۶۶ درصد رشد داشته است. شهریاری مطرح کرد:بیشترین امدادرسانی مربوط به حوادث جاده ای بوده که در این مورد به ۲ هزار و ۷۱۶ نفر امدادرسانی شده است.
وی با اشاره به این که امداد هوایی در ۲۲ بهمن ماه راه اندازی شده است،تبیین کرد:در راستای ساخت آشیانه بالگرد امداد و نجات ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم که امسال از محل اعتبارات استانی یک میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد و امیدواریم باقی اعتبارات نیز تخصیص پیدا کند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: ۳ دستگاه خودروی نجات که یکی از تجهیزات در امر رهاسازی است ۲۲ بهمن سال جاری با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال به جمعیت هلال احمر استان تحویل داده شده است.
شهریاری‌ در ادامه صحبت‌هایش از راه اندازی کمپین "بهرفت" و "نه به تصادفات" خبر داد و گفت: این کمپین در راستای پیشگیری از حوادث جاده ای و سفر سالم و ایمن راه اندازی شده و انتظارمان آن است که مردم با پیوستن به این کمپین و رعایت قوانین رانندگی سفرهای ایمن و بدون حادثه ای را داشته باشند.
انتهای پیام/ا

نظرات کاربران