21. اسفند 1397 - 20:03
امام جمعه سرایان اعلام کرد:
جولان دلالان پیامد عدم نظارت بر بازار
بیرجندرسا-حجت الاسلام نجمی پور با انتقاد از نبود نظارت لازم بر بازار گفت: این روند باعث سوء استفاده دلالان و جولان آنان از شرایط موجود شده است و روز بروز بر دامنه فعالیت و سود جویی دلالان افزوده می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «احمد نجمی پور» امروز (۲۱ سفند) در آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرایان با انتقاد از نبود نظارت لازم بر بازار اظهار کرد: این روند باعث سوء استفاده دلالان و جولان آنان از شرایط موجود شده است و روز بروز بر دامنه فعالیت و سود جویی دلالان افزوده می شود .

 

امام جمعه سرایان تصریح کرد: متاسفانه ادامه این روند باعث اجحاف برمردم شده  و بی تفاوتی و دلسردی آنان را نسبت به نظام بدنبال خواهد داشت.

 

وی بر وجود نظارت جدی بر بازار تاکید کرد و در ادامه برنامه ریزی برای عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان موضوعی راهبردی و کلیدی را از وظایف شورای فرهنگ عمومی با بهره گیری از ظرفیت نخبگان شهرستان برشمرد.

 

«ابراهیم رسولی مقدم» هم در سال جاری به ساری و جاری بودن فعالیت‌های نظارتی بر بازار اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه که امروزه برای رفع شرایط حاکم بر بازار نیاز است درک بیشتر از شرایط جنگ اقتصادی است.

 

فرماندار سرایان با بیان اینکه شرایط عادی در کشور حاکم نیست و در جنک اقتصادی و روانی دشمن دیده نمی شود، تصریح کرد: غفلت از نقشه های دشمن سبب می شود تا مشکلات و جو روانی بر بازار را از چشم کسبه و خودی‌ها ببینیم که اثرات بدی بر جامعه خواهد گذاشت و دشمن را راحت تر به اهداف خود خواهد رساند.

 

وی گفت: همه باید همانند دوران دفاع مقدس در برابر جنگ نرم و اقتصادی دشمن مقاومت کنند.

 

وی به وجود افراد فرصت طلب و سودجو هم در زمان جنگ تحمیلی و هم شرایط جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: مدیریت صحیح شورای فرهنگ عمومی با ترویج مباحث فرهنگی و ایجاد درک صحیح در فرد فرد مردم راهگشای شرایط خاص جامعه خواهد بود

 

در ادامه «مهدی خوشکام» مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی سرایان با ارایه گزارشی از فعالیت‌های این شورا از وجود 26 کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان خبر داد و کانون فرهنگی و هنری خدام الحسین سرایان را یکی از کانون‌های فعال شهرستان توصیف کرد.

نظرات کاربران