21. اسفند 1397 - 19:45
بیرجندرسا-رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه خشکسالی ۲۴۳۷ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد کرده است، گفت: تاکنون ۲۵۹۶ هکتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا شده و در مجموع 15 درصد از سطح اراضی کشاورزی در بخش زراعی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، غلامرضا قوسی،  امروز ۲۱ اسفند، در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار کرد: کشاورزی یکی از بخش‌های اقتصادی مهم و تاثیرگذار بوده که سهم آن از تولید ناخالص 31 درصد است.

وی با بیان اینکه 2.1 درصد طیور کشور در خراسان جنوبی تولید می‌شود، افزود: خراسان جنوبی قطب صنعت طیور و پرورش شتر است.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 190 هزار تن محصولات و پروتئین دامی تولید می‌شود، تصریح کرد: هم‌اکنون 26 مجتمع دامپروری فعال در استان وجود دارد.

 قوسی با بیان اینکه خشکسالی ۲۴۳۷ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد کرده است، اظهار کرد: تاکنون ۲۵۹۶ هکتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا شده و در مجموع 15 درصد از سطح اراضی کشاورزی در بخش زراعی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

 وی ادامه داد: باید این میزان پوشش آبیاری نوین اراضی کشاورزی به 30 درصد افزایش یافته و در اعتبارات بند «خ» ماده 33 قانون تجدیدنظر شود.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میزان آب دهی قنوات و چاه‌های کشاورزی در استان بر اثر خشکسالی بسیار کاهش یافته و این امر موجب کاهش درآمد و مهاجرت روستاییان شده است، یادآور شد: ظرفیت 300 واحد گلخانه‌ای در خراسان جنوبی خالی است.

نظرات کاربران