21. اسفند 1397 - 19:35
بیرجندرسا-جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از آماده باش 50 هزار همیار پلیس در استان خبر داد و گفت: شعار نوروزی پلیس راهور «پرهیز از خطر، آرامش در سفر» است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، سرهنگ سعید دادگر روز سه شنبه در مراسم آماده باش نوروزی همیاران پلیس که در دبستان 17 شهریور بیرجند برگزار شد اظهار داشت: یکی از اهداف و برنامه های پلیس راهنمایی و رانندگی در سال های اخیر ایجاد و تقویت همیاران پلیس بوده است.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 234 تن در راه های برون شهری و داخل شهری استان خراسان جنوبی کشته و پنج هزار و 702 نفر مجروح شدند که 50 درصد تصادفات منجر به فوت بین معابر اصلی است و بیشتر تصادفات مربوط به واژگونی خودرو است.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: همراهی و مساعدتی که نهاد مقدس آموزش و پررورش و صدا و سیما در کنار پلیس انجام می دهند، کار مشارکتی و تاثیرگذاری در کشور رقم خورده و امیدواریم این فضا بیش از قبل دنبال شود.
وی گفت: برکت کار ما به واسطه قلب پاک کودکانی است که از سال 1386 کنار پلیس آمده و همیار پلیس شدند و احساسات و تفکر بین رانندگان را برانگیختند که کار زیبا و نمادین بود.
سرهنگ دادگر ارتقای سطح فرهنگ ترافیک و ایمنی را از اثرات همکاری بین بخشی آموزش و پرورش و پلیس عنوان کرد و گفت: از دیروز تا امروز 2 واژگونی و 2 فوتی در خراسان جنوبی داشتیم که به دلیل بی توجهی راننده بود.
وی بیان کرد: ایجاد مسئولیت پذیری، خودباوری و قانون پذیری بین کودکان از اثرات طرح همیاران پلیس است و 86 درصد والدین امروز به پلیس یاران واکنش مثبت در داخل خودرو نشان می دهند.
وی افزود: 10 میلیون همیار پلیس و 100 هزار نفر همکار پلیس در اداره های کل آموزش و پرورش شامل فرهنگیان در سطح کشور داریم که به عنوان یک ناظر بر رفتار رانندگان به پلیس کمک می کنند.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: جلسات بین بخشی پلیس و آموزش و پرورش استان باید افزایش یابد و در ایام نوروز بخش عمده ای از بار ترافیکی استان های جنوب کشور روی محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی است.
وی افزود: از نهادهای مختلف مثل آستان قدس رضوی تقاضای کمک کردیم که بسیاری از مسافران زائران امام رضا (ع) هستند و باید ایستگاه های بین راهی ایجاد شود که اقدامات خوبی در این بخش در حال انجام است.
سرهنگ دادگر با اشاره به ضرورت اهمیت توجه همگانی به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: مطابق برنامه ریزی ها به دنبال این هستیم که میزان تصادفات و تلفات جاده ای را به طور محسوسی کاهش دهیم که البته تحقق این مهم نیازمند همکاری مردم با پلیس و توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی است.
در این آیین از همیاران پلیس نمونه تقدیر و به همیاران حاضر حکم همیار پلیس اهدا شد.

نظرات کاربران