21. اسفند 1397 - 19:23
بیرجندرسا-ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان در روستای هُج و نُج شهرستان بیرجند با حضور معاون رئیس جمهور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، عملیات ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان صبح امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، استاندار خراسان‌جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان در روستای هُج و نُج شهرستان بیرجند آغاز شد.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه با بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی و سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت این واحدهای مسکونی، گفت: برای ساخت این واحدها 500 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی مدت‌زمان ساخت این واحدها را یک سال اعلام کرد و بیان داشت: امیدواریم ساخت این 10 هزار واحد مسکونی در استان با همکاری کمیته امداد تا دهه فجر یا اسفند سال 98 به بهره‌برداری و به نیازمندان در روستاهای خراسان‌جنوبی تحویل داده شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با اشاره به ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان، گفت: از این تعداد واحد مسکونی 5 هزار مسکن سهم بنیاد مسکن و 5 هزار مسکن سهم کمیته امداد است.

علیرضا تابش با اشاره به جذب اعتبارات ویژه برای ساخت مسکن نیازمندان در سطح کشور، تبیین کرد: خراسان‌جنوبی سومین استانی است که اعتبارات ویژه برای ساخت مسکن نیازمندان را دریافت می‌کند.

وی با اشاره به ساخت 38 هزار واحد مسکونی روستایی طی سال‌های گذشته، اعلام کرد: با این وجود هنوز 30 هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور کمبود داریم.

به گزارش فارس؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه شامگاه دوشنبه با هیأتی از مدیران عالی سازمان برنامه و بودجه وارد بیرجند شد و اولین برنامه وی در بیرجند نشست با فعالان اقتصادی خراسان‌جنوبی بود.

وی همچنین صبح امروز در دومین روز از سفر خود به استان خراسان‌جنوبی در گلزار شهدای بیرجند حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

در این مراسم یکی از شهروندان بیرجندی در گفت‌وگو با معاون رئیس جمهور با بیان اینکه از سال ۹۲ قریب به ۷۰ میلیون تومان تسهیلات کشاورزی گرفته‌ام که اکنون این رقم به ۱۴۰ میلیون تومان رسیده، گفت: متأسفانه بانک ضمانت‌هایمان را اجرا گذاشته است.

محمدباقر نوبخت با بیان اینکه مشکل جرائم مشمول سود تسهیلات بانک کشاورزی در همه استان‌ها وجود دارد، اعلام کرد: این مشکل تا هفته جاری پیگیری و حل خواهد شد.

همچنین در جلسات امروز نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند و خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت که در ابتدای ورود خود با اهدای دسته‌گلی به دکتر نوبخت، بیان داشت: آقای نوبخت به شما گل اهدا می‌کنم تا به استان خراسان‌جنوبی اعتبارات بدهید.

نظرات کاربران