20. اسفند 1397 - 18:38
نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی:
کانون های فرهنگی هنری در ترویج آموزه های دینی و قرآنی نقش بسزایی دارند
بیرجندرسا-حجت الاسلام نوفرستی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد و پایگاه های بسیج با هماهنگی و همدلی هم می توانند در ترویج فرهنگ دینی و به صورت ویژه تر در ترویج فرهنگ قرآنی گام بردارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «غلامحسین نوفرستی»  در خصوص بیست و ششمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در بیرجند، اظهار داشت: مسجد پایگاه مسلمان بوده و نقش تاثیرگذاری در فرهنگ جامعه اسلامی و قرآنی دارد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد و در کنار آنها پایگاه های بسیج با هماهنگی و همدلی هم می توانند در ترویج فرهنگ دینی و به صورت ویژه تر در فرهنگ قرآنی و ارتباط با خاندان عصمت و طهارت گام بردارند و وقت جوانان را در اوقات مناسب تر پر کنند.

 

حجت الاسلام نوفرستی عنوان کرد: کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی با هماهنگی و همدلی که با نماینده ولی فقیه در استان وجود دارد شاهد این هستیم که فعال بوده و تاثیرات بسیار خوبی را در پیشبرد اهداف انقلاب برداشته اند.

 

وی گفت: انتظار است که کانون های فرهنگی هنری مساجد با روحیه ولایی و معنوی بین نهادهای موجود در مساجد و ائمه جماعت و کمک هیئت امنای مساجد، توفیقات بیشتری در راستای ترویج فرهنگ اسلامی داشته باشند و در این مقطع از تاریخ انقلاب که گام دوم انقلاب است نقش پایگاه ها و کانون های فرهنگی و هنری در راستای ترویج و تدوین بیانیه گام دوم انقلاب بسیار موثر بوده و جا دارد که در این خصوص تدابیر و برنامه هایی توسط کانون ها، اندیشیده شود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی  افزود: با توجه به اینکه در انتظار فصل عبادت یعنی رجب، شعبان و رمضان هستیم؛ بهترین فرصت است که جوانان در برنامه های اعتکاف و جشن های موجود در این ماه ها از فرصت ها استفاده کنند و کانون ها هم در تدوین بیانیه گام دوم انقلاب و زمینه سازی برای آنچه در متن بیانیه و  چشم انداز بلند آن وجود دارد، جوانان را آماده برای استفاده از این فرصت ها و پذیرش بیانیه رهبری کنند.

نظرات کاربران