20. اسفند 1397 - 18:35
بیرجندرسا-حجت الاسلام شاهبیکی با بیان اینکه ۹۰ درصد معتفکان خوسف جوانان هستند، گفت: در ۱۴ مسجد شهرستان خوسف مراسم معنوی اعتکاف برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حامد شاهبیکی» امروز دوشنبه (۲۰ اسفند) در جلسه برنامه ریزی ستاد اعتکاف شهرستان خوسف، با تبریک ایام رجب اظهار داشت: رجب ماه عبادت و خودسازی است که در روزهای اعتکاف مومنان با حضور در مساجد علاوه بر روزه داری، به عبادت و راز و نیاز و خودسازی می پردازند.

 

امام جمعه خوسف ضمن دعوت از همه مردم برای شرکت در مراسم اعتکاف، گفت: این سنت نبوی و امر معنوی بوده و در سال های قبل حدود ۹۰ درصد معتکفان از بین جوانان بودند.

 

حجت الاسلام «هادی نبئی»، رئیس اداره تبلیلغات اسلامی خوسف هم با اعلام اینکه امسال در ۱۴ مسجد شهرستان اعتکاف برگزار می شود، گفت: مسجد جامع شهر خوسف میزبان خواهران برای اعتکاف است و برادران هم در مسجد امام جعفر صادق (ع) معتکف می شوند‌.

 

وی یادآور شد: اعتکاف در شهر خوسف از سال ۸۳ شروع شده و شاید امسال به دلیل تقارن با عید نوروز تعداد معتکفان کمتر باشد ولی امامان جماعت مساجد باید تبلیغات و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

 

جمعی از امامان جماعت و هیئت امنای مساجد نیز در این نشست پیشنهادات خود را ارائه دادند و مصوب شد با توجه به استقبال خیران، اعتکاف به صورت رایگان انجام شود و هیچ هزینه ای از شرکت کنندگان دریافت نشود، و اولویت با مساجد جامع است و در روستاهایی که یک مسجد دارند، فقط یک جنسیت می توانند در اعتکاف شرکت کنند.

 

در این نشست دو نفر از خیران هزینه های افطار، سحر و پذیرایی از معتکفان را در سه روز اعتکاف قبول کردند.

نظرات کاربران