20. اسفند 1397 - 16:09
بیرجندرسا-برای فردا رگبار پراکنده باران در نیمه شرقی و بصورت محدود وقوع رواناب موقتی برای مناطق جنوبی استان پیش بینی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، کارشناس هواشناسی استان  گفت: با توجه به صدور اطلاعیه جوی مبنی بر فعالیت امواج ناپایدار جوّی در منطقه،  برای فردا سه شنبه در نیمه شرقی استان وزش تندباد، افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده پیش بینی می شود.

خانم لطفی افزود:  این بارشها بصورت محدود در برخی نقاط جنوبی استان همچون شهرستان نهبندان از شدت بیشتری برخوردار بوده که ممکن است سبب بارش تگرگ و وقوع رواناب موقتی در این مناطق شود. 

وی  گفت:  جو استان امروز پایدار و یکنواخت است و از بعدازظهر افزایش موقت ابر پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه به دلیل کاهش محسوس دما شب گذشته در شهرهای بیرجند، سربیشه، درمیان، قاین و زهان یخبندان رخ داده است، افزود: امروز دمای هوا به طور نسبی افزایش می یابد.

در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای 3درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و طبس با حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.

تغییرات دمایی مرکزاستان در این مدت بین 0 و 9 بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با 4 درجه افزایش به 13 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

نظرات کاربران