20. اسفند 1397 - 15:30
بیرجندرسا-نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس با بیان اینکه تنها پروژه ملی آبرسانی محلات عشایری کشور در زیرکوه ۲ میلیارد تومان اعتبار گرفت گفت: بودجه بیمارستان دوم قاین نیز بیش از دو برابر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،فرهاد فلاحتی اظهار داشت: تعداد زمین‌های چمن مصنوعی در روستاهای خراسان‌جنوبی با مشارکت خیرین بنیاد برکت در حال تکمیل است و تسطیح، زیرسازی و فنس‌کشی آن توسط ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی درحال انجام است که از مجموع 37 چمن مصنوعی در استان هفت مورد متعلق به روستاهای قاین و زیرکوه است و امید است تعداد بیشتری از روستاهای از این امکانات برخوردار شوند.

نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس با بیان اینکه مبلغ 350 میلیون تومان برای دانشگاه بزرگمهر قاین اعتبار تخصیص یافته است گفت: جاده اصلی زیرکوه در لایحه بودجه دولت یک میلیارد تومان اعتبار داشت که این میزان به دو میلیارد تومان رسید چون از بودجه در اختیار برای آن گذاشتیم و مبلغ آن در قانون بودجه سه میلیارد تومان شد.

فلاحتی بیان کرد: از محل بودجه در اختیار نمایندگان 2 میلیارد تومان برای آب‌رسانی به محلات عشایری زیرکوه اعتبار گذاشتیم و بودجه بیمارستان دوم قاین نیز بیش از 2 برابر افزایش یافت که این اعتبارات برای سال 98 است و به زودی این بیمارستان احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: بی‌توجهی عمدی به رفع مشکلات پروژه‌های قاینات سبب شد تا به وزیر صنعت و معدن تذکر بدهیم چون این پروژه 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاینانس کشور چین آماده است، اجناس مرتبط خریداری شده و بارها زمان استیضاح پروژه از زبان دولت اعلام شده اما این طرح مهم به طور کامل خوابیده است.

نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از محل اعتبار در اختیار مبلغ 450 میلیون تومان برای دانشکده فنی امام خمینی(ره) اعتبار گذاشتم که با افزایش اعتبار کار ساختمانی دانشکده فنی و حرفه‌ای به اتمام می‌رسد و در دو سال آینده بهره‌برداری می‌شود.

نظرات کاربران