20. اسفند 1397 - 14:38
مسئول اتحادیه شیرینی فروشان خراسان‌جنوبی:
قیمت انواع شیرینی در خراسان‌جنوبی ۱۰ درصد افزایش یافت
بیرجندرسا-مسئول اتحادیه شیرینی فروشان خراسان‌جنوبی گفت: قیمت انواع شیرینی در خراسان‌جنوبی ۱۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،محمد علی نیک‌افروز اظهار کرد: در هفته گذشته قیمت انواع شیرینی در خراسان‌جنوبی حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد که البته این موضوع ربطی به نزدیک بودن به ایام عید نداشته است.

مسئول اتحادیه شیرینی فروشان خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه شیرینی درخواست افزایش قیمت انواع شیرینی را قبل از نزدیک شدن به ایام نوروز داشتیم.

نیک افروز ادامه داد: قیمت یک کیلو هل که در سال گذشته ۳۰ هزار تومان و قیمت یک کیلو پسته ۵۰ هزار تومان بوده است که در حال حاضر افزایش چند برابری داشته و یک کیلو پسته را باید با قیمت ۲۵۰ هزار تومان تهیه کنیم.

وی افزود: هر چند افزایش ۱۰ درصدی قیمت شیرینی باز هم کفاف هزینه تمام شده شیرینی را نمی‌کند ولی به واسطه رعایت حال مردم و نزدیک بودن ایام نوروز به همین میزان بسنده می‌کنیم.

مسئول اتحادیه شیرینی گفت: در خراسان‌جنوبی حدود ۱۰۰ واحد شیرینی فروشی رسمی وجود دارد و البته بسیاری از افراد در کارگاه‌های خانگی اقدام به تهیه و تولید شیرینی می‌کنند که نسبت به این موضوع اعتراض داریم.

نیک افروز اظهار کرد: نظارت و بازرسی بازرگانی، بهداشت و نهادهای مرتبط موضوع فروش شیرینی در واحدهای بدون پروانه رسمی را گزارش داده‌ایم و نسبت به مسائل بهداشتی در این کارگاه‌ها نیز هشدارهای لازم را داده‌ایم.

وی بیان کرد: ممکن است قیمت شیرینی در کارگاه‌های خانگی بدون پروانه رسمی پایین‌تر باشد ولی باید کیفیت پایین شیرینی تولیدی را نیز در نظر داشت.

نظرات کاربران