18. اسفند 1397 - 16:11
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی:
اولویت سال 98 پرورش مربی ورزشی است
بیرجندرسا-مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: سال 1398 در خراسان جنوبی سال مربی است و اگر مربیان خوب و مسئولیت پذیر پرورش دهیم، آنها جامعه مستعد و نهفته ما را پیدا می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، مهران سرپرست روز شنبه در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات سه گانه خراسان جنوبی افزود: این آمادگی را داریم تا در ادامه روند تخصیص اعتبارات ملی، حداقل 500 میلیون تومان در حوزه پرورش مربیان خود سرمایه گذاری کنیم.
وی اظهار داشت: باید سیاست خود را تغییر دهیم و سال آینده چند مسابقه بین المللی و ملی را در بیرجند برگزار می کنیم که این روند و شتابی که ایجاد شده است، حفظ می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: هیات سه گانه، هیاتی است که تقریبا بخشی از افتخارات قابل توجه استان در ورزش مربوط به این هیات است.
وی با بیان اینکه با فقر استمرار معرفی ورزشکاران مواجه هستیم افزود: در خصوص سهم ما از ورزش ملی چه تعداد ورزشکار و چه فعال بودن بخش خصوصی در قالب باشگاه ها و دیگر حوزه ها غالب توجهات و رویکردها در توجیه این بود که به دلیل کمبود منابع مادی به ویژه مالی این کاستی ها رخ داده است.
سرپرست گفت: بعدها با رجوع به ارقام و اتفاقاتی که در سال جاری رخ داد متوجه شدیم خیلی رابطه معناداری بین پایین بودن سطح امکانات مالی و توفیقات ورزش استان نیست و بیشتر مشکل به مدیریت بر می گردد.
وی اضافه کرد: خبرهای بسیار خوبی در سال 1398 از عملکرد ورزش در سال جاری منتشر خواهد شد و این اتفاقات بزرگ برای خیلی از افراد در مجموعه ورزش کشور و مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و معاونان وزارتخانه باورپذیر نبود که این اقدامات بزرگ امسال در خراسان جنوبی رخ داده است.
وی گفت: باز هم کار زیادی در حوزه های مختلف وجود دارد و باید کار بنیادی و اساسی انجام دهیم و در این حوزه قهرمانان خود را حمایت کردیم اما رویکرد اساسی ما توجه به سنین پایه بر مبنای استعدادیابی و پرورش قهرمانان است که امیدواریم بتوانیم با استمرار روند معرفی قهرمانان سهم خود را در ورزش ملی افزایش دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به تشریح دستاوردهای این اداره کل در سال جاری پرداخت و افزود: در حوزه ایجاد امکانات و زیرساخت، توسعه محیط های حقوقی، توسعه نهادها و بسیاری مولفه های پشتیبانی و نظارتی که کارهای بزرگی انجام شد، شاید خیلی برای مخاطب عام جذابیت ندارد.
وی بیان کرد: اینکه امروز به مرز 40 میلیارد تومان اعتبار در 10 ماه اخیر می رسیم و 142 پروژه عمرانی فعال در خراسان جنوبی داریم که این تعداد پروژه در کشور بی نظیر است.
سرپرست گفت: با 30 درصد افزایش ورزشکاران سازمان یافته در کشور استان نخست هستیم و از چهار استان برتر کشور در حوزه توسعه ورزش همگانی قرار داریم و توجه ویژه ما به شناخت استعدادهاست.
وی اظهار داشت: تفاهم نامه ای را با دانشگاه بیرجند برای شناسایی ظرفیت های نهفته استان منعقد کردیم که یک تفاهم نامه جامع و کامل است و در حوزه های مختلف آورده های خوبی دارد.
وی گفت: تفاهم نامه دوم با بسیج ورزشکاران به زودی امضا می شود و تفاهم نامه اصلی ما با اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی است که روی متن آن کار می کنیم و امیدواریم ابتدای سال 1398 یک تفاهم نامه کاربردی و پویا با یکدیگر داشته باشیم تا مبنای تنظیم برنامه های مدیریتی در آموزش و پرورش شهرستان ها باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: امروز هیات های ورزشی ساختار تشکیلاتی خود را اصلاح کرده اند و استفاده از این ظرفیت ها به زمان نیاز دارد.
وی گفت: اکنون به حوزه عملیاتی شدن رسیده ایم که همین جلسات بررسی ساختاری و عملکردی هیات های ورزشی نقطه شروع عملیاتی کردن سیاست های ماست.
سرپرست افزود: امروز نوع مکانیزم توزیع اعتبارات طوری است که به طور مستقل به شهرستان پول می دهیم و هیات های استان دیگر در مرکز استان دچار سالن داری نیستند و همه سالن ها را به هیات های شهرستانی دادیم و مسابقات استانی در ورزش همگانی از مرز چندین هزار برنامه گذشته اند.
وی یادآور شد: از رسانه ها تقاضا داریم در حوزه توسعه مشارکت خیران به ورزش کار کرده و یادداشت و تحلیل نوشته و این تحلیل را به خیران بدهند که امروز اگر مدرسه ای می سازند، فعالیت ورزشی کمتر از آن نیست.
وی گفت: باید میزان و نوع مطالبات از بخش خصوصی منطقی باشد چون بیشتر کسانی که به عنوان کمک کننده و بخش خصوصی در سال های قبل وارد ورزش استان شدند متاسفانه تجربه های تلخ زیادی وجود دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: بحث اساسی ما که از فردا آن را شروع می کنیم آغاز المپیاد نخبگان ورزشی سال 1398 است که بحث مهمی بوده و در این راستا تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش امضا شود مبنای ما شناسایی و ارائه مشاوره عمومی و شناخت استعدادهای برتر است.
در این نشست سید امید حسینی از مجموع 14 رای ماخوذه با کسب 13 رای برای چهار سال سکاندار هیات سه گانه استان شد.
مسابقات سه‌گانه یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌کنندگان در آن با انجام سه مرحله استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

نظرات کاربران