18. اسفند 1397 - 12:57
بیرجندرسا-دبیر اجرایی ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: در تعطیلات نوروزی ۹۷، یک هزار و ۱۸۱ کلاس درس در قالب ۱۴ پایگاه اسکان و ۱۷۵ مدرسه به‌منظور اسکان و پذیرایی از مسافران نورزی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،علی مهدی‌نژاد با اشاره به تمهیدات نوروی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی جهت اسکان مسافران، اظهار داشت: یک هزار و 181 کلاس درس در قالب 14 پایگاه اسکان و 175 مدرسه به‌منظور اسکان و پذیرایی از مسافران نورزی در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه پایگاه‌های پذیرش اسکان نوروزی فرهنگیان در 11 شهرستان استان همزمان با سراسر کشور فعالیت خود را آغاز می‌کنند، بیان داشت: مدارس محل اسکان در خراسان‌جنوبی از 28 اسفندماه امسال تا 12 فروردین‌ماه سال آینده پذیرای مسافران نوروزی می‌باشند.

دبیر اجرایی ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ادامه داد: مدارس زیرمجموعه پایگاه‌های پذیرش دارای سه کلاس «ویژه، الف و ب» است که بنا به امکانات و تجهیزات موجود از 21 تا 33 هزار تومان در اختیار فرهنگیان قرار خواهد گرفت.

مهدی‌نژاد با اشاره به اینکه امکانات رفاهی لازم در مراکز اسکان وجود دارد درخصوص کلاس‌های ویژه، تبیین کرد: مدارس ویژه به مدارسی اطلاق می‌شود که دارای اتاق‌های مجهز به تخت، فرش، یخچال، تلویزیون، وسایل گرمایشی و سرمایسی، پتو و بالش هستند.

وی پیرامون هزینه‌ها نیز توضیح داد: هزینه اقامت در کلاس‌های نوع «ویژه» برای یک شب 33 هزار و 600 تومان، کلاس‌های نوع «الف» 29 هزار و 400 تومان و کلاس‌های نوع «ب» برای هر شب 21 هزار و 600 تومان تعیین شده است.

دبیر اجرایی ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نام‌نویسی اینترنتی برای اسکان در کلاس‌های درس تا 23 اسفندماه ادامه دارد، اضافه کرد: فرهنگیان می‌توانند تا 23 اسفندماه با مراجعه به سایت www.eskan.medu.ir نسبت به رزرو این کلاس‌ها اقدام کنند.

نظرات کاربران