14. اسفند 1397 - 18:32
بیرجندرسا-امام جمعه آرین شهر با بیان اینکه جذب جوانان به مساجد مهم ترین وظیفه کانون های فرهنگی هنری است، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید تلاش کنند تا جامعه به آن عدالت و سبک زندگی اسلامی مد نظر انقلاب برسند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «محمدحسن فرح بخش» در آستانه فرا رسیدن 18 اسفند سالروز تاسیس کانون فرهنگی و هنری مساجد اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی وظایف سنگین تری نسبت به سایر اقشار بر عهده دارند و باید در این زمینه تلاش بسیاری کنند.

 

امام جمعه آرین شهر با بیان اینکه مسجد پایگاه تحقق آرمان ها و اهداف اسلام و انقلاب است، ادامه داد: کار مساجد باید همواره ادامه داشته باشد و مساجد می تواند مکانی امن و آرام برای جوانان و نوجوانان باشد تا بتوانند در این مکان علاوه بر مسائل معنوی به کشف استعدادهای خود توجه کنند.

 

وی به کارکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و افزود: مسئولین و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد باید در جهت موثرتر بودن مساجد در جامعه تلاش کنند و اقداماتی در جهت جذب جوانان به سمت مساجد و ارئه احکام و مسائل اسلام به جوانان فعالیت های قابل توجهی داشته باشند.

 

حجت الاسلام فرح بخش با توجه به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد باید در جهت جذب نوجوانان و جوانان گام بلندی را بردارند، گفت: کار کانون های فرهنگی هنری مساجد باید در جهت فرهنگ سازی مساجد باشد و جذب جوانان یکی از مهم ترین وظایف آنان است و باید همواره در این خصوص تلاش خود را به کار ببرند.

 

امام جمعه آرین شهر با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بحث سبک زندگی اسلامی را در گام دوم انقلاب اسلامی مطرح کردند، ادامه داد: همه اقشار به ویژه فعالان فرهنگی وظیفه سنگینی را در خصوص ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه را بر عهده دارند و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد برای ترویج این فرهنگ ابتدا باید سبک زندگی اسلامی را در خانه خود پیاده کنند.

 

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم این است که افراد عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد نماز خود را در مساجد اقامه کنند، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد دارای فعالیت های چشمگیر و قابل توجهی در جامعه است و برنامه ریزی های خوب فرهنگی دارد.

 

حجت الاسلام فرح بخش با توجه به اینکه یکی از اهداف انقلاب بحث عدالت محوری است، ادامه داد: در خصوص بر پایی عدالت کارهای خوبی انجام شده است اما هنوز فاصله بسیاری تا عدالت مد نظر اسلام و انقلاب داریم و کانون های فرهنگی هنری مساجد باید تلاش کنند تا جامعه به آن عدالت و سبک زندگی اسلامی مد نظر انقلاب برسند.

نظرات کاربران