9. اسفند 1397 - 8:07
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
تمامی دستگاه ها در قبال آسیب های اجتماعی مسئول هستند
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه تمامی دستگاه ها در قبال آسیب های اجتماعی مسئول هستند،خواستار همت مضاعف برای رفع آسیب های اجتماعی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام احمد رضایی دوشنبه شب در یازدهمین جلسه کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره و حضرت امام خمینی رحمة الله علیه، گفت: اعضای این کارگروه اعضای یک خانواده اند و ما در اینجا کمیته ای هستیم که تک تک ما در حیطه کاری خود مسئول هستیم و باید کارهمدیگر را نقد و بررسی کنیم تا بهتر از قبل عمل کنیم.

 وی گفت: کارهایی که توسط ما انجام می‌شود کافی نیست و تارسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم که باید حداکثر تلاش خود را برای رسیدن به این نقطه انجام دهیم تا انشاءالله جامعه سالم و عاری از آسیب های اجتماعی داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت‌های گسترده دشمن برای از پا درآوردن نظام با خط دهی به جوانان گفت: ۳۰۰ شبکه فارسی‌زبان معاند به جوانان ما خوراک می‌دهند و خط دهی می‌کنند که باید ما در این زمان فعالیت خود را بیش از پیش کنیم.

حجت الاسلام رضایی افزود: هر دستگاهی بایستی زیر مجموعه خود و جامعه هدف خاص خود را حمایت و تقویت کند تا این زیر مجموعه ها با یک تلاش مضاعف و دلسوزانه برای رفع آسیب ها تلاش کنند.

 وی با بیان اینکه برخی دستگاه ها به دلیل کمبود اعتبار دچار روزمره گی شده اند، گفت: ولی بسیاری از کارها را میشود با حداقل هزینه انجام داد تا از این روزمره گی خارج شویم.

وی با اشاره به اینکه اقتضای جامعه امروز ما این است که همه به صورت جهادی کار کنیم افزود: بچه های زمان جنگ کارهای بسیار بزرگی در جنگ سخت انجام دادند که اگر ما درباره آن کمی فکر کنیم شرمنده آنها می شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: این نظام سکّانش دست همه ماست و ما سر سفره شهدا نشسته ایم و باید ببینیم که آنها چطور کار کرده‌اند و ما هم آنها را الگوی خود قرار دهیم.

وی بیان کرد: در جنگ آسیب های اجتماعی هر یک از ما به هر نحوی که می توانیم باید فعالیت کنیم تا از آسیب ها بدور بمانیم.

وی با اشاره به اهمیت آسیب مواد مخدر در استان گفت: مواد مخدر در تمام حوزه های فردی و اجتماعی آسیب می رساند و اگر دیر اقدام کنیم شاید فرزند خود ما را هم گرفتار کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی حضور تشکل های دینی و سمن ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی را مهم دانست و گفت:در استان تشکل و سمن کم نداریم و باید به سمتی برویم که بخشی از این تشکل‌ها در حوزه مواد مخدر هم باید به صورت تخصصی وارد شوند.

و گفت: همه تشکل‌های دینی باید به نوعی پیوست فرهنگی داشته باشند و کمی هم از وقت خود را به رفع آسیب های اجتماعی اختصاص دهند.

وی افزود: تمام کارهای ما باید به نوعی پیوست فرهنگی داشته باشد و فعالیت هایی که به صورت مناسبتی نیز  انجام می دهیم با یک پیوست فرهنگی برای رفع آسیبهای اجتماعی باشد.

منبع:مهر

نظرات کاربران