8. اسفند 1397 - 14:25
بیرجندرسا-قاسمی با بیان اینکه هیچ مجموعه ای در نظام دارای جامعیت مسجد نیست، گفت: اگر مساجد را به جایگاه اصلی آن بازگردانیم بسیاری از مشکلات حل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، سردار «علی قاسمی» امروز (8 اسفند) در همایش توانمندسازی ارکان مساجد اظهار داشت: بسیج در مساجد خادم و خدمتگزار است و می تواند نیروی اجرایی در مساجد باشد.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی پایگاه های بسیج در مساجد افتتاح شد، گفت: پایگاه های بسیج باید به صورت شورایی در مساجد اداره شوند.

 

وی با بیان اینکه مسجد به عنوان یک پایگاه عام محسوب می شود، ادامه داد: بسیج یکی از واحدهای این پایگاه به حساب می آید و مسجد یک سازمان گسترده و یک واحد حکومتی است و تنها یک سالن 100 متری نیست بلکه ابواب جمعی دارد.

 

سردار قاسمی با توجه به اینکه هر آن چه جامعه نیاز دارد باید برنامه ریزی و خط و مشی آن در مسجد باشد، بیان کرد: مدیرکل هر مسجد، امام جماعت آن است و ارزش این مدیرکل از سایر مدیرکل ها در جامعه بالاتر است.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز بستر خدمت رسانی به مسجد و خدمات رسانی آن به مردم بالاتر از دیگر ادارات است، ادامه داد: مساجد در بخش های فرهنگی، محرومیت زدایی و غیره کارآیی بیشتری نسبت به برخی ادارات دارند.

 

وی با توجه به اینکه باید جوانان جایگزین نسل اولی ها در هیئت امنای مساجد شوند، اظهار داشت: همه بخش ها و اقشار جامعه را به مساجد بیاورید و از این بسترها استفاده و تقدسی را برای محیط مسجد ایجاد کنید.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه ارزش و درجه مساجد بالاتر از مدارس است، گفت: در مسجد هم تعلیم و تربیت و هم عبادت و انسان سازی وجود دارد و در مسجد همه نوع انسان از تمامی اقشار حضور دارند اما در مدارس تنها یک رده سنی به تعلیم و تربیت مشغول هستند.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی در پایان با اشاره به اینکه هیچ مجموعه ای در نظام دارای جامعیت مسجد نیست، گفت: اگر مسجد را به جایگاه اصلی و واقعی خود بازگردانیم و یا ارتقا بدهیم بسیاری از مشکلاتمان حل خواهد شد.

نظرات کاربران