2. اسفند 1397 - 11:36
بیرجندرسا-معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اساتید و مدیران دانشگاهی باید به عمق بخشیدن فعالیت‌ها بپردازند تا با تحقق کیفیت آموزشی، آینده سازان موفقی پرورش یابند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، مجتبی صدیقی، شب گذشته یکم اسفند، در آیین افتتاح پروژه‌های دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار کرد: طرح آمایش آموزش عالی به عنوان یکی از محورهای کیفیت گرایی وظیفه حذف دانشگاه را دنبال نمی‌کند بلکه در این طرح روش استفاده بهینه از امکانات آموزشی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اساتید و مدیران دانشگاهی باید به عمق بخشیدن فعالیت‌ها بپردازند تا با تحقق کیفیت آموزشی، آینده سازان موفقی پرورش یابند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در دهه پنجم حاکمیت اصول اخلاقی باید مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: شفافیت در عملکرد از محورهای دهه پنجم انقلاب است.

صدیقی با بیان اینکه در دهه پنجم انقلاب باید نمادسازی و جریان سازی در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: اساتید، نخبگان و روشنفکران باید جرقه‌های موفقیت 40 ساله را به یکدیگر پیوند دهند تا داشته‌ها به یک جریان تبدیل شود.

وی اظهار کرد: امروز یکی از مهم‌ترین این جریان‌ها هویت ملی است که به عنوان یک سرمایه باید مورد توجه قرار گیرد چراکه افتخار به ایرانی بودن در نظرسنجی‌های مختلف تایید شده به طوری که 85 درصد دانشجویان، ایرانی بودن را افتخار می‌دانند.

معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برخی خوابگاه‌های موجود دانشگاه‌های کشور نیازمند بازسازی و تغییر رتبه هستند، تصریح کرد: تمام خوابگاه‌ها باید مجهز به اتاق تندرستی باشند و دانشگاه‌های صنعتی باید در بحث زمین‌های چمن مصنوعی نیز وارد شوند.

صدیقی با بیان اینکه دانشجویان سرمایه‌های آینده این کشور هستند که باید سلامت روح و جسم آنان در اولویت باشد، یادآور شد: سعی بر این است تا پایان سال آینده تمامی آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها صنعتی شوند.

نظرات کاربران