18. بهمن 1397 - 11:30
بیرجندرسا-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۶۱۹ روستای خراسان جنوبی از نعمت برق بهره‌مند است و ۱۷۴ پروژه برق رسانی در چله انقلاب در استان بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمدابراهیم شرکاء صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تمام روستاهای بالای 10 خانوار استان از نعمت برق بهره‌مند است اظهار داشت: همزمان با ایام دهه فجر 174 پروژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت در دهه فجر امسال 4 روستای فاقد ‌برق با 40 خانوار از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند که برای برق رسانی به این روستاها 5.4 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 1.1 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 4 دستگاه پست توزیع اجرا و احداث شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی افزود: برای بهره‌‌برداری از پروژه‌های برق‌رسانی به روستای‌های کازگان شهرستان زیرکوه، شهید کبوتری شهرستان بشرویه و چاه وحدت و چاه رسالت شهرستان نهبندان بالغ بر 4 هزار و 137 میلیون ریال هزینه شده است.

شرکاء با اشاره به افزایش بهره‌مندی مشترکین روستایی از نعمت برق بیان کرد: در حال حاضر بالغ بر 140 هزار مشترک روستایی در استان خراسان جنوبی از نعمت نیروی برق بهره‌مند است.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب تنها 5 روستا در استان برق‌دار بوده است تصریح کرد: در حال حاضر و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همت و تلاش شبانه روزی کارکنان صنعت برق استان روستاهای برق‌دار استان به یک هزار و 619 روستا افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برق یکی از زیرساخت‌های اساسی در صنعت کشاورزی است افزود: در راستای رشد و توشعه بخش کشاورزی و صنایع وابسته به آن و همچنین نگهداشت جمعیت در مناطق روستایی علاوه بر برق رسانی به روستاها یک هزار و 994 حلقه چاه کشاورزی نیز از ابتدای انقلاب تاکنون برقدار شده است.

نظرات کاربران