18. بهمن 1397 - 11:25
بیرجندرسا-معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: بیش از ۶۰۰ نفر از خدمات تیم‌های حمایت‌های روانی، اجتماعی و فرهنگی (سحر) بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، فائزه موهبتی صبح امروز در جمع خبرنگاران از برپایی ایستگاه سلامت توسط جوانان هلال احمر در مسیر راهپیمایی 22 بهمن خبر داد و افزود: در این ایستگاه خدماتی همچون کنترل فشارخون، قد و وزن و توزیع بروشورهایی در رابطه با سلامت به شهروندان ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: جوانان هلال احمر خراسان جنوبی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن ایستگاه نقاشی ویژه کودکان با موضوع "انقلاب" برپا خواهند کرد که به 10 نقاشی برتر جوایزی اهدا می‌شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه جمعی از جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با حضور در پایگاه انتقال خون در یک اقدام انسان دوستانه خون اهدا کردند افزود: اهدای خون برای نجات جان بیماران نیازمند موجب توسعه و ترویج فرهنگ نوع دوستی و ایثار در جامعه می‌شود.

آغاز المپیاد آماده در بین کانون‌های دانش آموزی 

موهبتی با اشاره به اینکه همزمان با دهه فجر مرحله شهرستانی المپیاد آماده (دادرس) در مدارس 11 شهرستان استان آغاز می‌شود تصریح کرد: این  مسابقات در بین  150 کانون دانش آموزی استان با شرکت دو هزار و 100 دانش آموز برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از اجرای المپیاد آماده افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس استان با تکیه بر تربیت تیم‌های دانش آموزی آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در میان دانش آموزان است.

ارائه مشاوره و حمایت روانی در مانور منطقه‌ای تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مانور منطقه‌ای تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری با مشارکت استان‌های خراسان جنوبی، شمالی و رضوی به مدت یک روز در مناطق کم برخوردار کاظمیه و حاجی آباد بیرجند برگزار شد گفت: در این راستا 40 نفر در قالب دو تیم سحر معاونت امور جوانان هلال احمر خراسان جنوبی در مانور برای حمایت‌های روانی و اجتماعی حضور داشتند.

موهبتی اظهار داشت: مشاوره‌های فردی و گروهی، ارائه آموزش‌های بهداشت فردی و محیط، نقاشی روی پارچه و کاغذ، اجرای مسابقات ورزشی برای نوجوانان، اجرای مسابقات قرآنی، قصه‌گویی و نمایش عروسکی از جمله اقدامات تیم سحر در مانور بهداشت و درمان بوده است.

بهره‌مندی 600 نفر از خدمات تیم‌های سحر در مناطق محروم بیرجند

وی با اشاره به توزیع 600 بسته لوازم التحریر، ست بهداشتی و اسباب بازی توسط تیم سحر در بین کودکان و نوجوانان مناطق محروم بیرجند عنوان کرد: بیش از 600 نفر از خدمات تیم‌های حمایت‌های روانی، اجتماعی و فرهنگی (سحر) معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی بهره‌مند شدند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد 26 هزار نفر در قالب کانون‌های دانش آموزی، دانشجویی، روستایی و عشایری، آزاد، طلاب و غنچه‌های هلال عضو سازمان جوانان هلال احمر خراسان جنوبی هستند.

نظرات کاربران