18. بهمن 1397 - 11:14
بیرجندرسا-رئیس اتاق بازرگانی بیرجند گفت: منابع مالی در اختیار مردم در راستای اشتغال زایی به سمت تولید ثروت برای جامعه هدایت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محسن احتشام چهارشنبه شب در دیدار با مدیر بنیاد تعاون زندانیان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: فقر و بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی است و از این منظر اشتغال زایی برای جوانان بیکار و جویای کار و سپس زندانیان از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان کرد: برخی از افراد ناخواسته و بدون اینکه جرم عمدی مرتکب شده باشند در زندان هستند که نمونه آن را در موضوع تصادفات غیر عمد می‌توان مشاهده کرد.

احتشام ادامه داد: بی شک اگر کسی شغل و درآمد داشته باشد دلیلی برای استفاده از روزی غیر حلال نمی‌یابد که این مسئله به ویژه در مورد مردم متدین خراسان جنوبی بیشتر صدق پیدا می‌کند.

وی افزود: البته امروزه در شرایطی هستیم که برخی از کارآفرینان و صاحبان مراکز تولیدی و صنعتی به ناچار مجبور به تعدیل نیروی های کار خود هستند و از این منظر بیش از هر چیز به تثبیت فرصت‌های شغلی می‌اندیشند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: باید تلاش کنیم که منابع مالی در دست مردم به سمت تولید ثروت و سودآوری برای استان هدایت شود.

تاجدار مدیر بنیاد تعاون زندانیان خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: تاکنون توانسته ایم برای یک سوم جمعیت زندانیان خراسان‌جنوبی فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه می‌خواهیم با همکاری، هماهنگی و همفکری صاحب نظران، کارآفرینان از ایده‌های آنان برای بهبود وضعیت استغال زندانیان بهره‌مند شویم، ادامه داد: عدم اشتغال زندانیان خانواده آنان را نیز دچار آسیب می‌کند.

در نهایت تصمیم گرفته شد که جلسه‌ای پیرامون آشنایی و همفکری بیشتر بین کارآفرینان و مجموعه بنیاد تعاون زندانیان خراسان جنوبی برگزار شود.

نظرات کاربران