18. بهمن 1397 - 11:06
بیرجندرسا-همزمان با ششمین روز از دهه فجر 11 طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار 24میلیارد 797 میلیون ریال در بخش گزیک شهرستان درمیان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، فرماندار درمیان روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری این طرح ها گفت: با افتتاح این تعداد طرح برای پنج نفر شغل ایجاد شد و بیش از 15 هزار نفر از مزایای آن برخوردار شدند.
محمد بشیری زاده، روکش آسفالت محور اسدیه - طبس مسینا، آسفالت و شبکه روشنایی میدان ورودی شهر طبس مسینا، حفر و تجهیز 2 حلقه چاه رزرو، مرمت قنات روستای احمد آباد به نمایندگی از پنج طرح کشاورزی، طرح هادی روستای دستگرد و آسفالت گرم معابر شهر گزیک را از جمله طرح های افتتاحی در ششمین روز هفته دولت در شهرستان ذکر کرد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر 24 معدن در شهرستان فعال است و درمیان رتبه اول ذخیره معدن مارن و آهک را خراسان جنوبی دارد.
فرماندار درمیان اظهار داشت: به برکت نظام اسلامی امروز برق رسانی به تمام روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان انجام شد و چهار شهر و 69 روستای شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که این اقدامات از برکات نظام به مردم این خطه مرزی است.
بشیری زاده گفت: از تعداد 100 روستای بالای 20 خانوار شهرستان، 83 روستا راه آسفالته دارد و راه هشت روستای دیگر در دست اجرا است.
درمیان از شمال به شهرستان قاینات، جنوب به شهرستان سربیشه، غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن با مرزی به طول 70 کیلومتر به استان شیندند افغانستان متصل است.
درمیان سال 1384 از بخش به شهرستان ارتقا یافت.

نظرات کاربران