14. بهمن 1397 - 19:34
بیرجندرسا-وزیر راه و شهرسازی با هدف بررسی مشکلات راههای خراسان جنوبی اسفندماه به این استان سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، استاندار خراسان جنوبی در حاشیه سفر به شهرستان طبس و در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: روزگذشته در دیدار با آقای اسلامی وزیر راه مقرر شد در 15 رور آینده کارگروهی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی، معاونان وزیر تشکیل تا آخرین وضعیت راههای خراسان جنوبی بررسی و تعیین تکلیف شود.

آقای محمدصادق معتمدیان همچنین با اشاره به دارا بودن 11 هزار و 350 کیلومتر راه آسفالته در خراسان جنوبی گفت: هم اکنون نيازمند اقدامات فوري برای تقويت ايمني راه ها از جمله تسريع در احداث پاسگاه پليس راه مصوب زيركوه و بازسازي پليس راه فردوس، اصلاح و روكش آسفالت ۵۰ كيلومتر از محور طبس – يزد، تجهيز محورهاي طبس به دوربين هاي كنترل سرعت، تسريع در رفع نقاط حادثه خيز و پرتصادف استان، نوسازي ماشين آلات حوزه راهداري استان و افزايش سهميه قير رايگان استان  برای رويه راه ها هستیم.

وی با تاکید بر تکمیل راه های روستايي مناطق محروم و مرزي استان خصوصاً در شهرستان هاي نهبندان، درميان و سربيشه گفت: تامين و تخصيص اعتبار براي آسفالت ۴۹ روستاي بالاي ۲۰ خانوار فاقد راه آسفالته در اين شهرستان ها، از جمله درخواست هاي استان است.

استاندار خراسان جنوبی، محورهای بیرجند – قاين و فردوس – ديهوک را از محورهاي مهم و ترانزيتي استان عنوان کرد و افزود: متاسفانه به دليل ترافيک بالا و دوبانده نبودن، با توجه به سوانح رانندگي در اين مسير، تكميل باند دوم اين محورها به طول ۱۱۰ كيلومتر مورد انتظار است.

آقای معتمدیان، تسریع در انجام مراحل ماده ۵۶ این پروژه ها را مورد تاکيد قرار داد و افزود: باید مطالبات پيمانکاران هر چه زودتر پرداخت شود.

مقام عالی دولت در استان، تکمیل محور ارتباطی بيرجند – نهبندان را از ديگر درخواست هاي استان دانست و گفت: طول محور ارتباطي بيرجند - زهدان ۴۷۰ کيلومتر است که ۲۴۶ كيلومتر آن در خراسان جنوبي واقع شده كه در حال حاضر ۶۰ كيلومتر در حوزه استان به بهره برداري رسيده و ۱۲ كيلومتر آماده بهره برداري و ۵۳ كيلومتر نيز در دست اجرا است.

آقای معتمدیان، افزود: تامین اعتبار و تسریع در صدور مجوز مناقصه ۱۷ کيلومتر حدفاصل شوسف تا نهبندان و نيز انجام مطالعات ۱۰۴ کيلومتر باقيمانده محور و شروع عمليات اجرايي آن در دستور کار قرار گيرد.

وی اتصال استان به راه آهن سراسری را از مهمترین مطالبات مردمي دانست و گفت: باتوجه به اخذ رديف اعتباري مستقل و شروع عمليات اجرايي اين طرح بزرگ، هنوز قطعه اي در خراسان جنوبي عملياتي نشده است که تسريع عمليات این طرح و آغاز عمليات زيرسازي راه آهن فردوس به ايستگاه جزين مورد درخواست استان است.

نظرات کاربران