14. بهمن 1397 - 19:14
بیرجندرسا-مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: غفلت از فضای مجازی، خسارات جبران ناپذیری به بدنه کشور وارد می‌کند و اگر قرار است برای دفاع از انقلاب آرمان‌ها و حفظ آن تلاش کنیم باید از ابزار روز استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،محمدرضا براتی  با اشاره به نقش فضای مجازی در جامعه امروزی اظهار داشت: کار در حوزه فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است و از آنجا که عرصه امروز، عرصه جنگ فیزیکی نیست بلکه جنگ رسانه‌ای تمام عیار در بسترهای مختلف شروع شده و دشمن برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تغییر افکار جوانان و نوجوانان از مسیر صحیح انقلاب و ارزش‌های اسلامی دارد باید نیروهای انقلابی با تمام قوا وارد میدان شوند تا نقشه شوم دشمنان خنثی شود و در راستای آرمان‌های انقلاب گام‌های استوار یکی پس از دیگری برداشته شود.

وی افزود: دشمن هزینه‌های زیادی کرده تا نتوانیم جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را بگیریم و باید توجه داشته باشیم که غفلت از فضای مجازی، خسارات جبران ناپذیری به بدنه کشور وارد خواهد کرد.

مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بخش قابل توجهی از مردم تلفن‌های هوشمند دارند بنابراین لازم است که در حوزه فضای مجازی که مردم با آن سروکار دارند حضور یابیم و بتوانیم محتوای باکیفیت و جریان ساز ارزشی را تولید کنیم.

برای دفاع از انقلاب و آرمان‌های آن باید از ابزار روز استفاده کنیم

براتی عنوان کرد: اگر امروز قرار است پیام خود را به دیگران منتقل کنیم و برای دفاع از انقلاب آرمان‌ها و حفظ آن تلاش کنیم باید از ابزار روز استفاده کنیم.

مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به شکل‌گیری مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی(متنا) تبیین کرد: بعد از راه‌اندازی قرارگاه فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین تشکیلاتی به نام مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی(متنا) با رویکرد ویژه به فضای مجازی شکل گرفت.

براتی اعلام کرد: مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی(متنا) با هدف ساماندهی، آموزش و ارتقای سطح توانمندی جوانان و علاقه‌مندان به حوزه تولیدات رسانه‌ای در فضای مجازی اعم از پویانمایی، بازی‌های ویدئویی و تولیدات تصویری تأسیس شده است.

بخش عمده اقدامات متنا در حوزه فضای مجازی پویانمایی است

مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: یکی دیگر از مواردی که به خصوص در استان خراسان جنوبی بسیار مهم است حمایت از نیروهای کف میدان فضای مجازی است که از هیچ کجا حمایت نمی‌شوند و به صورت آتش به اختیار فعالیت می‌کنند و تولیدات بسیار فاخری داشته‌اند و خودشان در عرصه فضای مجازی و رسانه فعالیت کرده و تولیدات ارزنده‌ای دارند.

وی با بیان اینکه بخش عمده اقدامات متنا در حوزه فضای مجازی پویانمایی است که جامعه هدف زیادی هم دارد عنوان کرد: رویکرد فعالیت در مرکز متنای خراسان‌جنوبی تولیدات تصویری و کلیپ‌های کوتاه، پویانمایی و جلوه‌های ویژه با رویکرد انتشاردر شبکه‌های مختلف فضای مجازی است.

 تولید 450 دقیقه برنامه در مرکز متنای استان از ابتدای امسال

مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی از  تولید 450 دقیقه برنامه در مرکز متنای استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای گرافیک استان به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران عزیز به عنوان گامی کوچک در راستای تحقق آرمان‌های بزرگ انقلاب ارزشمند اسلامی و با هدف اعتلا و گسترش اهداف بزرگ این انقلاب برگزار می‌شود.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 700 اثر گرافیکی، 200 فیلم و کلیپ، 20 موشن گرافیک توسط این مرکز تولید شده است.

استقبال خوب مردم از برنامه‌های تولید شده توسط متنای خراسان جنوبی

براتی مطرح کرد: در بحث انتشار تولیدات نیز به علت کیفیت مطلوب محتوا ارائه شده با همکاری خوبی از طرف فعالان عرصه فضای مجازی در پیام رسان‌های مختلف اعم از سروش، تلگرام و اینستاگرام مواجه شدیم و به همین جهت تولیدات این مرکز با بازدید بسیار بالایی مواجه شده و استقبال خوبی نیز از محتوای ارائه شده صورت گرفته است.

مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: تلاش این مرکز بر استفاده حداکثری از امکانات حداقلی بوده است که البته با وجود کمبودها و فشار مالی یکی از مجهزترین مراکز رسانه‌ای را در سطح استان ایجاد کرده‌ایم و بر آنیم که از ظرفیت تمامی گروه‌های فرهنگی و هنری که گاها به علت کمبود امکانات استعدادشان در این زمینه شکوفا نشده است، حمایت کنیم.

متنای خراسان‌جنوبی در زمینه انتشار و فضاسازی رسانه‌ای پیشگام است

وی با بیان اینکه مرکز متنای خراسان‌جنوبی توانسته در زمینه انتشار و فضاسازی رسانه‌ای پیشگام باشد گفت: ترند شدن هشتگ توئیتری «کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی» و هشتگ «مدیون شهداییم» در کنگره ملی دو هزار شهید استان خراسان جنوبی و همچنین هشتگ «چله افتخار» به مناسبت چهل سالگی انقلاب که به دلیل توئیت‌ها و پست‌های پرمحتوا ترند یک توییتر فارسی شد، خود شاهد این مدعا است.

براتی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر افزود: دو هزارمین اثر تولیدی مرکز متنا خراسان جنوبی با محوریت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رونمایی خواهد شد.

مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی مطرح کرد: دفتر متنای خراسان جنوبی امیدوار است بتواند گام کوچکی در تحقق آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی بردارد و در این راستا از تمامی سازمان‌ها و افراد آتش به اختیاری که ایده و یا طرحی در این زمینه داشته باشند با تمام توان به اقتضای امکانات حمایت می‌کند متقابلا امید داریم که سازمان‌ها و مردم استان در نشر و معرفی این دفتر کوشا باشند چرا که معرفی چنین دفاتری مساوی با معرفی آرمان‌های انقلاب اسلامی است چون هدف این دفتر چیزی به غیر از اعتلا و گسترش اهداف امام راحل نیست.

ساخت آثار پویانمایی در زمینه شهدا توسط مرکز متنا

وی با اشاره به بزرگترین رویداد فرهنگی (کنگره ملی دو هزار شهید) خراسان‌جنوبی در سال جاری مطرح کرد: در راستای برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید استان آثاری نظیر مصاحبه با خانواده شهدا، تولید بیش از 400 عدد پوستر در زمینه شهدا، تولید بیش از یک هزار عکس نوشته با موضوع شهدا و ساخت آثار پویانمایی در زمینه شهدا توسط مرکز متنا تولید و منتشر شد.

براتی مصاحبه با خانواده شهدا با محوریت زندگی‌نامه، نحوه شهادت، وصیت‌نامه و نکات ارزنده زندگی شهدا، تهیه کلیپ‌های ارزشی آموزنده درباره خاطرات شهدا در جهه در دو قالب طنز با تایتل «با شهدا بخندیم» و قالب درام با تایتل «باران معرفت»، تولید پادکست به منظور انتشار نکات ارزشی و کاربردی وصیت‌نامه شهدا، خوانش وصیت آسمانی شهید علی صمدیان توسط اصحاب رسانه، تهیه گزارش مردمی با هدف اطلاع‌رسانی مردم را از آثار تولید شده توسط مرکز متنا ذکر کرد.

طراحی بیش از 500 پوستر ارزشی با هدف معرفی شهدا

مسئول مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی تهیه تصاویر شهدا در قالب نقاشی دیجیتال، طراحی بیش از 500 پوستر ارزشی با هدف معرفی شهدا، تولید بیش از 200 عکس نوشته با محوریت اطلاع‌رسانی، پوشش رسانه‌ای تمامی اجاسیه‌ها در کانال‌های پر بازدید، تولید تیزر اصلی کنگره، متحرک سازی لوگوی کنگره جهت پخش در برنامه اصلی، تولید بیش از 11 نماهنگ و ساخت بیش از 10 اثر موشن‌گرافیک با محوریت پوشش اجلاسیه‌های شهدا را از دیگر آثار تولیدی بیان کرد.

نظرات کاربران