14. بهمن 1397 - 18:26
بیرجندرسا-شهردار بیرجند گفت: افتتاح چهارشنبه‌بازار در میدان مسافر، افتتاح پل موسی بن جعفر(ع) و بهره‌برداری از خیابان فرزان از پروژه‌های شاخص شهرداری تا پایان امسال است که به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدعلی جاوید پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: همه ما مدیون شهدا، نظام، امام خمینی(ره) و ولایت فقیه هستیم و باید این دین را در حوزه‌های مدیریتی و اجرایی ادا کنیم.

وی در خصوص تصمیمات اخذشده برای اراضی پادگان 04، عنوان داشت: جلسه‌ای با فرماندهی 04 و معاونت دادستان برگزار شد که طبق توافقات نهایی از فردا عملیات تخریب دیوار قدیمی آغاز و دیوار جدید احداث می‌شود که با این اقدام حدود شش متر به معبر اضافه می‌شود.

پروژه‌های شهرداری در دهه فجر

شهردار بیرجند با اشاره به پروژه‌های شهرداری در دهه فجر امسال، بیان داشت: پروژه نماد ایثار و شهادت در میدان عروج که عملیات اجرایی آن از اول مهرماه آغاز شده بود در روز پنجشنبه 18 بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

جاوید بهره‌برداری از پروژه آب‌رسانی به فضای سبز شمال شهر با اعتبار 1.2 میلیارد تومان خبر داد و افزود: طول این پروژه به مساحت 6 کیلومتر است که با این اقدام تمام پارک‌های شمال شهر به شبکه آب فضای سبز وصل می‌شوند.

آغاز عملیات عمرانی پارک جنگلی بیرجند

وی در بخش دیگری از سخنانش از کلنگ زنی پارک جنگلی به مساحت 38 هکتار خبر داد و گفت: طبق طرح در نظر گرفته‌شده در این فضا مجتمع خدماتی، تفریحی و گردشگری با توجه به نیاز شهروندان پیش‌بینی کردیم که شامل فضاهای بازارچه، صنایع دستی، رستوران، مسجد، اقامت موقت و آب‌نما است.

شهردار بیرجند با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده امیدواریم شهروندان بتوانند در نیمه سال 98 از این پروژه بهره‌مند شوند، اضافه کرد: از محل منابع داخلی شهرداری 2.5 میلیارد تومان برای این مکان پیش‌بینی شده که مجموع اعتبار مورد نیاز برای این پروژه بالغ بر 10 میلیارد تومان خواهد شد.

جاوید با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل، یادآور شد: با توجه به اهمیت این موضوع و شرایط بحرانی، نگاه دیگری که به این پروژه داریم بحث پدافند غیرعامل و مدیریت بحران است لذا استانداری نیز جهت مساعدت در این پروژه قول داده که امیدواریم کمک‌های لازم به شهرداری صورت پذیرد.

وی افتتاح فاز دوم (بخش بانوان) سالن‌های آرامستان بیرجند و افتتاح نمادین آیلندهای خیابان را از دیگر پروژه‌های شهرداری برای دهه فجر ذکر کرد.

شهردار بیرجند همچنین به طرح زیباسازی خیابان جمهوری از پل دژبان تا قلعه تاریخی بیرجند طی سه فاز اجرایی اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح فضاهای پیاده‌رو را ساماندهی و هویت‌بخشی را در خیابان جمهوری خواهیم باشیم.

جاوید اعلام کرد: پیمانکار طرح انتخاب و قرارداد فاز اول این پروژه (از سه‌راه اسدی تا میدان امام) به مبلغ دو میلیارد تومان منعقد شده که طی شش ماه اجرایی خواهد شد.

نویدی برای مردم شمال شهر

وی از کلنگ زنی پروژه پارک خطی مهرشهر در دهه فجر امسال خبر داد و با اعلام اینکه طرح این پروژه تهیه و مبلغ یک میلیارد تومان از محل منابع داخلی شهرداری به این پروژه اختصاص یافته، تبیین کرد: وزارت شهرسازی هم قول کمک داده که پیش‌بینی می‌کنیم این پروژه نیمه اول سال 98 به بهره‌برداری برسد.

شهردار بیرجند با اشاره به پروژه‌های شهرداری تا پایان سال جاری، مطرح کرد: افتتاح چهارشنبه‌بازار در میدان مسافر، افتتاح پل موسی بن جعفر(ع) و بهره‌برداری از خیابان فرزان از پروژه‌های شاخص شهرداری تا پایان امسال است که به بهره‌برداری خواهد رسید.

جاوید یادآور شد: همچنین فاز اول پارک خطی بیرجند از میدان سفیر امید تا تقاطع دانشگاه آزاد تا حدودی تکمیل شده که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به سیستم حمل‌ونقل درون‌شهری، عنوان داشت: 18 دستگاه اتوبوس و 6 دستگاه مینی‌بوس خریداری شده که تاکنون حدود شش دستگاه شماره‌گذاری شده و مابقی در حال شماره‌گذاری است که تا پایان امسال به سیستم حمل‌ونقل شهری افزوده می‌شود.

نظرات کاربران