10. بهمن 1397 - 19:54
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
۱۵ فیلم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی اکران می شود
بیرجندرسا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اکران ۱۵ اثر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، ناصر نبی زاده صبح چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال نیز به عنوان پنجمین سال برخی از آثار سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی اکران می شود.

وی با اشاره به اکران ۱۵ فیلم این دوره از جشنواره در استان، بیان کرد: از این تعداد پنج فیلم در حوزه کودک و نوجوان و ۱۰ فیلم نیز در بخش ماسبقه سینمای ایران خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، لکنت، ضربه فنی، آخرین داستان، بنیامین و پاستاریونی را از جمله فیلم های بخش کودک و نوجوان عنوان کرد و گفت: این آثار به صورت رایگان در ساعت ۹:۳۰ دقیقه در سینما بهمن بیرجند اکران می شود.

اکران ۱۰ فیلم بخش سینمای ایران

نبی زاده اضافه کرد: همچنین فیلم هایی از جمله ناگهان درخت، سرخپوست، شبی که ماه کامل شد، مدیترانه، غلامرضا تختی، بنفشه آفریقایی، ایده اصلی، ناگهان درخت و سمفونی نهم از جمله آثار بخش مسابقه سینمای ایران خواهد بود.

وی، هزینه بلیط فیلم های بخش مسابقه سینمای ایران را ۱۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به سال گذشته هیچ گونه افزایشی نداشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: علاقمندان به تماشای این فیلم ها می تواند بلیط خود را به صورت حضوری از گیشه سینما بهمن و یا از طریق سایت cinematicket.org دریافت کنند.

به گفته نبی زاده اکران فیلم های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر همزمان با آغاز دهه فجر در استان آغاز و تا ۱۸ بهمن ماه نیز ادامه دارد.

افتتاح نمایشگاه منتخب آثار چهل ساله هنرهای موزه معاصر در بیرجند

وی یادآور شد: افتتاحیه اکران فیلم های منتخب سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی ۱۱ بهمن ماه در سینما بهمن بیرجند برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین از افتتاح نمایشگاه منتخب آثار چهل ساله هنرهای موزه معاصر در نگارخانه شهر بیرجند همزمان با ۱۳ بهمن ماه جاری خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ۴۰ اثر برتر چهل ساله هنرهای موزه معاصر به نمایش گذاشته می شود.

نبی زاده به فعالیت هفت سالن سینمایی در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد چهار سالن به صورت ویژه سینما و سه سالن چندمنظوره است.

نظرات کاربران