9. بهمن 1397 - 11:18
بیرجندرسا-رئیس دانشگاه علمی کاربردی بیرجند گفت: به همت موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و با موافقت دانشگاه جامع علمی کاربردی، برای اولین بار در استان امکان تحصیل در سطح دانشگاهی در رشته خبرنگاری فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،علیرضا معصومی اظهار کرد: از آنجایی که مطابق قوانین دانشگاه جامع علمی کاربردی رشته‌های جدید باید در اولین مرتبه در مقطع کاردانی ارائه شوند، در حال حاضر امکان ثبت‌نام در رشته خبرنگاری در پذیرش بهمن ماه جاری در این مقطع فراهم است و در صورت استقبال متقاضیان، در ورودی‌های آتی امکان ارائه مقطع کارشناسی این رشته نیز فراهم خواهد بود.

وی افزود: یکی از وجوه تمایز آموزش‌های دانشگاه علمی کاربردی، نسبت 60 به 40 دروس عملی به نظری، 480 ساعت کارورزی و آموزش مباحث عملی در محیط واقعی کار است و از آنجایی که موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، وابسته به این نهاد است، امکان آموزش مباحث عملی این رشته با همکاری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) فراهم است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی بیرجند بیان کرد: از جمله مهارت‌هایی که دانش آموختگان این رشته از آن بهره مند خواهند بود می‌توان به خبرنویسی، مصاحبه و تنظیم گزارش، مقاله و گزارش نویسی، نظرسنجی خبری، ویراستاری و ارزش گذاری خبری، تهیه فیلم و عکس خبری و اجرای خبر در رادیو و تلویزیون اشاره کرد.

معصومی ادامه داد: با رایزنی‌های انجام شده با خانه مطبوعات استان، دانشجویان این رشته علاوه بر بهره مندی از تسهیلات مالی بدون بهره شامل؛ تمامی هزینه تحصیل، از اولویت استخدامی در دستگاه‌های متقاضی نیز برخوردار می‌شوند.

وی افزود: در کنار کاردانی خبرنگاری، علاقه‌مندان دارای مدرک کاردانی و علاقه‌مند به ترجمه، فعالیت خبری و روزنامه نگاری در زبان انگلیسی می‌توانند در رشته کارشناسی حرفه‌ای مترجمی خبر نیز در این مرکز آموزشی ثبت‌نام کنند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی بیرجند یادآور شد: ثبت‌نام دوره‌های کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی برای پذیرش بهمن ماه جاری تا 23 بهمن‌ماه ادامه دارد و متقاضیان تحصیل در این دو رشته می‌توانند به صورت حضوری به مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واقع در بلوار غفاری مراجعه کنند.

نظرات کاربران