3. بهمن 1397 - 19:35
بیرجندرسا-رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند با بیان اینکه چند پروژه ورزشی به دلیل انشعابات آب، برق و گاز خوابیده است گفت: سالن ورزشی در شمال شهر بیرجند خرداد ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، شهرام بازیاردر شورای برنامه‌ریزی شهرستان بیرجند اظهار داشت: یکی از اولویت‌های امسال در حوزه ورزش بیرجند تکمیل سالن ورزشی در شمال شهر است چون در این قسمت از شهر با کمبود فضای ورزشی مواجه‌ایم.

وی افزود: در حال حاضر از اعتبارات استانی از 890 میلیون تومان تنها 500 میلیون تومان اختصاص یافته اما تلاش داریم بتوانیم از محل ملی اعتبار بیشتری جذب کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند گفت: پیمانکار این پروژه قول داده تا اردیبهشت سال آینده پروژه به بهره‌برداری برسد.

بازیار بیان کرد: در حال حاضر یک سالن ورزشی در روستای خنگ بیرجند در دست احداث است که بین 93 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما منتظر ریساخت‌هاست و تنها به دلیل انشعابات آب، برق و گاز این پروژه متوقف مانده است.

معاون فنی اجرایی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: تلاش شده از محل اعتبارات ملی و کمک خیرین مدرسه‌ساز بتوانیم پروژه‌های ناتمام را به اتمام برسانیم چون تکیه بر اعتبارات شهرستانی نداریم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند نیز اظهار داشت: داستان کمبود فضای آموزشی در بیرجند داستانی تکراری است و نمی‌توان آن را انکار کرد و اگر امسال 350 کلاس درس در مرکز استان کمبود داریم این تعداد برای سال آینده به 500 کلاس درس می‌رسد.

ضیایی افزود: اگر همه این سه میلیارد و 600میلیون تومان اعتبار متوزان به بخش آموزش و پرورش اختصاص می‌یافت تنها برای احداث یک مدرسه کافی بود پس باید بیشتر به این موضوع توجه شود.

نظرات کاربران