29. دى 1397 - 22:02
بیرجندرسا- رئیس هیئت کبدی خراسان جنوبی از تدریس درس کبدی در دانشگاه بیرجند در سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،علیرضا کاظمی پیش از ظهر شنبه در مجمع عمومی سالیانه هیئت کبدی خراسان جنوبی با بیان اینکه مجمع کبدی استان در آذر ماه ۹۶  تشکیل شد، افزود: به دلیل نبود مربی و داور استاندارد، نخستین دوره داوری و مربی گری کبدی برگزار شد.

وی با بیان اینکه تعداد داوران و مربیان کبدی انگشت شمار هستند، افزود: این ورزش در ۹ شهرستان به جز فردوس و سربیشه فعال است.

کاظمی از برگزاری چهار دوره داوری در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: دوره مربی گری در بهمن ماه در شهرستان قاین و دوره داوری اواسط بهمن ماه در مرکز استان برگزار می شود.

رئیس هیئت کبدی خراسان جنوبی اعزام تیم کبدی استان به المپیاد استعدادهای برتر به میزبانی تبریز و قم را از جمله اقدامات انجام شده دانست و افزود: درس کبدی در دانشگاه بیرجند  در سال تحصیلی آینده تدریس خواهد شد.

رئیس هیئت کبدی خراسان جنوبی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای سال آینده کبدی کاران بیان کرد: اعزام ۱۱ دوره به مسابقات کشوری و لیگ با اعتبار ۳۹۰ میلیون ریال و برگزاری ۱۰ مسابقات استانی با اعتبار ۱۶۰ میلیون ریال از جمله برنامه های پیش رو است.

کاظمی با بیان اینکه برای برگزاری اردوهای تیم ملی ۲۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: اعزام به کلاس های آموزشی، اعزام پنج مورد به اردوهای داخلی و اعزام تیم دانش آموزی به مشهد از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

رئیس هیئت کبدی خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری همایش کبدی کاران استان با همکاری شهرداری و سازمان ها، برگزاری جشنواره کبدی  از دیگر برنامه های پیش بینی شده در تقویم کبدی سال آینده استان است. 

کاظمی با اشاره به وضعیت بیمه ای کبدی کاران بیان کرد: طی سال گذشته ۱۸ خانم و ۱۱ آقا بیمه بوده اند که این میزان در سال جاری به ۱۰۴ خانم و ۵۸ آقا افزایش یافته اند.

نظرات کاربران