29. دى 1397 - 21:52
بیرجندرسا-رئیس فدراسیون کبدی ایران از ورود کبدی به ورزش ارتش های جهان خبر داد و گفت: برای ورود کبدی به مسابقات ارتش کشورهای آسیایی رایزنی هایی انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، عباس خواجه اورسجی پیش از ظهر شنبه در حاشیه مجمع عمومی سالیانه هیئت کبدی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای سال آینده، بیان کرد: نیمه اول سال آینده میزبان مسابقات قهرمانی جوانان جهان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر لیگ‌های آقایان به‌صورت منظم و با کیفیت برگزار می‌شود، افزود: تشکیل سازمان لیگ در فدراسیون، فرصت‌های مطلوبی را در اختیار جامعه کبدی قرار داده است.

خواجه اورسجی با اشاره به ورود کبدی به ورزش مدارس بیان کرد: این امر باعث افزایش تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات شده است.

وی اظهار کرد: در بهمن ماه ۵۶ تیم شامل ۲۸ تیم آقایان و ۲۸ تیم بانوان مسابقات آموزشی را برگزار می‌کنند که نقطه عطفی برای ورزش کبدی است.

خواجه اورسجی بیان کرد: با ورزش کارگری تفاهم‌نامه ای امضاشده که در این راستا تا قبل از سال ۹۷، اولین دوره مسابقه قهرمانی کشور کارگران برگزار می‌شود.

برگزاری اولین دوره تربیت مدرس

رئیس فدراسیون کبدی ایران از ورود کبدی به ورزش ارتش‌های جهان خبر داد و افزود: برای ورود ورزش کبدی به مسابقات ارتش کشورهای آسیایی رایزنی‌هایی انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه اولین دوره مسابقات شهرداری در ابتدای سال آینده در تهران برگزار می‌شود، افزود: همچنین در بهمن‌ماه، اولین دوره مسابقه کبدی در کارکنان کمیته امداد امام (ره) برگزار می‌شود.

خواجه اورسجی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای جذب اسپانسر بیان کرد: پخش مستقیم ورزش کبدی باعث ارتباط مؤثر با اسپانسرها شده است.

وی بیان کرد: حداقل پنج اسپانسر حداقل با مبالغ  پایین‌تر ورود کردند اما به دنبال این هستیم که یک یا دو کمپانی انحصاری برای مباحث تبلیغاتی در اختیار داشته باشیم.

خواجه اورسجی آموزش را امری بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: در این راستا اولین دوره تربیت مدرس در بهمن ماه برگزار می شود که آموزش های صحیحی برای کشور داشته باشند.

بیمه کبدی ملاک نیست

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر مبنی بر وضعیت بیمه‌ای کبدی کاران بیان کرد: با توجه به اینکه توسعه همگانی خوبی در ورزش کبدی شکل‌گرفته، دغدغه‌ای برای بیمه نداریم که بیمه باشند یا نباشند.

خواجه اورسجی با بیان اینکه مهم این است که جامعه آماری به توسعه مدنظر برسد، افزود: بیمه کبدی ملاک ما نیست، مهم این است که جوانان و نوجوانان جذب این رشته ورزشی شوند.

رئیس فدراسیون کبدی ایران  در پاسخ به سؤال دوم خبرنگار مهر مبنی بر دستاوردهای سفر وی برای خراسان جنوبی، بیان کرد: ورزش کبدی خیلی نیاز به ابزار و هزینه‌های گزاف ندارد و با تاتامی مشکل حل می‌شود.

وی ادامه داد: نبود فضای اختصاصی از مشکلات عمده ورزشکاران کبدی برای خراسان جنوبی بوده که با تعامل با شهرداری می‌تواند رفع شود.

نظرات کاربران