26. دى 1397 - 13:19
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
یادواره شهدای انقلاب خراسان جنوبی برگزار می شود/نواختن زنگ انقلاب
بیرجندرسا-رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای انقلاب اسلامی استان همزمان با هفتم بهمن ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، حجت الاسلام احمد ملایی ظهر چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اظهارکرد: ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از تیرماه امسال با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده با هدف ترسیم آینده امید بخش، ارائه کارنامه و دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و احصاء و رفع شبهات با تشکیل کارگروههای ۲۶ گانه در ۲۶ نقطه  استان شروع به کار کرده است.

 وی بیان داشت: با تلاش و برنامه ریزی کارگروههای استانی و ستاد های شهرستانی برنامه های متنوعی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در راستای بزرگداشت دهه مبارکه فجر  و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز برنامه های متعددی تدارک دیده شده است، افزود:  این برنامه ها در دهه اول بهمن توسط کارگروه ها در نشست های خبری به سمع و نظر عموم خواهد رسید و انشاءالله با حضور و همراهی مردم همیشه در صحنه و انقلابی استان، جشن پیروزی انقلاب اسلامی به صورت ویژه برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به همزمانی یوم‌الله دوازدهم بهمن ماه، سالروز بازگشت پر خیر و برکت احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی ایران با روز جمعه و نماز دشمن شکن جمعه، بیان داشت: مراسم یوم الله ۱۲ بهمن، همانند سنوات قبل و به صورت باشکوه و در طراز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر استان برگزار خواهد  شد.

 وی بیان کرد: پس از اتمام مراسم، مردم شریف و عزیز استان جهت اقامه با صلابت نماز دشمن شکن جمعه در مصلی ها حضور با شکوه خواهند یافت و این برنامه در شهر بیرجند با محوریت کارگروه بسیج و کارگروه اصناف برگزار می شود.

دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از برگزاری مراسم باشکوه بزرگداشت شهدای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در ۷ بهمن خبر داد و افزود: مدیریت کمیته برگزاری این مراسم با حوزه هنری استان است و هدف نشان دادن نقش مهم مردم خراسان جنوبی در پیروزی انقلاب اسلامی است.

برگزاری برنامه های دهه فجر با رنگ و بوی فاطمی

حجت الاسلام ملایی در خصوص مراسم نمادین «زنگ انقلاب»  عنوان کرد: این مراسم، به دلیل تقارن با روز جمعه و تعطیلی مدارس و واحدهای آموزشی به صورت سراسری در روز شنبه سیزدهم بهمن ماه سال جاری نواخته خواهد شد.

وی در ادامه تقارن ایام شهادت مظلومانه بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) با ایام الله دهه مبارک فجر را فرصتی مغتنم دانست و بر پایی مراسم گسترده عزای شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و اعلام تعطیلی رسمی سالروز شهادت، احیای شعائر دینی را از دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی دانست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: برنامه ها دهه مبارک فجر رنگ و بوی فاطمی خواهد داشت و تبلیغات محیطی با نام بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) مزین خواهد شد.

وی در خصوص زمان ایام فاطمیه دوم که با دهه فجر مقارن شده است بیان کرد: ایام سوگواری و عزاداری از هفدهم بهمن تا غروب بیست و یکم بهمن ماه خواهد بود که بر این اساس، برنامه های ستاد نیز به نحوی تنظیم شده که با حفظ حرمت ایام،  اولاً شئون ایام عزاداری اهل بیت(ع) و حفظ حرمت ایام فاطمیه مراعات و ثانیاً بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باشکوه برگزار شود.

حجت الاسلام  ملایی گفت: امسال به دلیل تقارن ایام فاطمیه با دهه مبارک فجر و ضرورت حفظ حرمت این ایام، مراسم نورافشانی و گلبانگ تکبیر در شامگاه روز دوشنبه بیست و دوم بهمن ماه ساعت ۱۹ در سراسر استان برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران