20. دى 1397 - 13:18
بیرجندرسا-دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت: با توجه به حادثه خیز بودن برخی نقاط جاده ای خراسان جنوبی، مدیران و پیمانکاران راه سازی در صورت هرگونه حوادث فوتی و جرحی بعد از مهلت تعیین شده برای اتمام کار ، تحت تعقیب قانونی قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،سید حسین مقدس افزود: با توجه به اینکه قسمت اعظمی از حوادث فوتی و جرحی جاده ای استان در محور قاین - بیرجند اتفاق می افتد و طبق جلسات مکرری که با مدیران مربوطه برگزار شده است مقرر شد که قسمتی از باند دوم این محور قبل از سال 98 زیربار ترافیک برود.
وی ادامه داد: طبق این توافق که در تاریخ 11 دی ماه 97 مصوب شد محدوده گردنه غیوک باید تا 15 دی و گردنه خونیک تا 25 اسفند ماه زیر بار ترافیک برود.
مقدس تاکید کرد: با توجه به اینکه چندروزی از مهلت قانونی توافق شده گردنه غیوک گذشته است اخطار های لازم به مدیران و پیمانکاران مربوطه ابلاغ شده که در صورت هرگونه حوادث جرحی و فوتی به علت تاخیر در انجام کار مورد تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.
وی اظهار داشت: پیگیری های دادستانی فقط به محور قاین - بیرجند ختم نشده و سایر نقاط حادثه خیر مورد بررسی قرار گرفته است.
دادستان بیرجند محور های بجستان- فردوس و فردوس دیهوک را از دیگر محورهایی ذکر کرد که پیگیری ها با جدیت بیشتری دنبال می شود.
از ابتدای سال 97 تاکنون 2 هزار و 250 حادثه دیده جاده ای در خراسان جنوبی امدادرسانی شدند.

نظرات کاربران