19. دى 1397 - 21:11
فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه:
شجاعت مردم سوریه از انقلاب اسلامی ایران است
بیرجندرسا-فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی ایران، شجاع و توانمند نبودیم، گفت: قوت و شجاعت مردم سوریه از انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سید حسن حاج یحیی شامگاه چهارشنبه در همایش بین المللی ۴۰ سال مبارزه با اسلام آمریکایی در بیرجند بیان کرد: سال ۹۰ برای تحصیل به ایران آمدم و در آن زمان مردم ایران از سوریه تعریف می کردند.

وی با بیان اینکه از ۱۴ استان سوریه، سه استان نابود شدند، گفت: در حال حاضر قریب به هشت میلیون نفر پناهنده و بیش از ۳۰۰ هزار نفر جانباز داریم و کودکان ما سال ها به مدرسه نرفته اند.

حاج یحیی با بیان اینکه دشمنان برای مقابله از دو سلاح رسانه و تفرقه استفاده کردند، افزود: متاسفانه مردم گول این دو برنامه را خورده و هر روز جمعه با یک شعار تظاهرات کردند.

فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه با بیان اینکه عده ای به حمایت از آمریکا پرداختند، افزود: مردم فریب دشمن را خورده و گروه گروه شده اند.

حاج یحیی بیان کرد: شهرک فوعه کفریا سه سال تحت محاصره کامل بود و هر هفته یک بار هواپیمایی از دولت از فاصله هزار متر اندکی نان می فرستاد تا فقط مردم زنده بمانند.

وی با بیان اینکه قبل از جمهوری اسلامی ایران شجاع و توانمند نبودیم، افزود: قوت و شجاعت مردم سوریه از انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است.

حاج یحیی بیان کرد: امروز با اتحاد و مقاومت در لبنان، یمن و بحرین پیروز شدیم چراکه دشمن به این نتیجه رسید هر چه نیرو بفرستد فایده ای ندارد.

فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه خطاب به برخی افراد که به دشمن امید بسته اند، بیان کرد: فریب دشمن را نخورید چرا که مردم سوریه فریب آمریکا را خوردند و به نتیجه ای نرسیده اند.

وی افزود: در همه مباحث زندگی اعم مقاومت اقتصادی و جنگ از جمهوری اسلامی استفاده الگو گرفتیم.

فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه اظهار کرد: در جنگ مسلحانه پیروز شدیم و اکنون باید در جنگ رسانه ای و فرهنگی که دشمن به راه انداخته، مقاومت کنیم.

نظرات کاربران