19. دى 1397 - 19:59
بیرجندرسا-مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از وزش تندباد، بارش باران و احتمال بارش برف در استان طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: کاهش محسوس دمای هوا و یخبندان های شبانه را خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،علیرضا خندان‌روبا اشاره به وضعیت جوی خراسان جنوبی طی ۲۴ ساعت آینده بیان کرد: با نفوذ سامانه بارشی از امروز وزش تند باد همراه با گرد و خاک را خواهیم داشت.

وی بابیان اینکه برای برخی از نقاط کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: همچنین افزایش ابر و وقوع بارش باران را پیش‌بینی می‌کنیم.

خندان‌رو بیان کرد: احتمال بارش برف در ارتفاعات نیمه شمالی خراسان جنوبی و وقوع رعد وبرق در ۲۴ ساعت آینده پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه شدت بارش‌ها برای مناطق شمالی مانند فردوس، سرایان، قاین، بشرویه، طبس و زیرکوه پیش‌بینی‌شده است، ایجاد روان آب و آب‌گرفتگی در این مناطق محتمل است.

پیش‌بینی یخبندان‌های شبانه

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی بیان کرد: برای نواحی کوهستانی و محورهای مواصلاتی تشدید مه پیش‌بینی می‌شود بنابراین از شهروندان خواستاریم از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند.

وی با اشاره به وضعیت دمایی استان در ۲۴ ساعت آینده بیان کرد: طی امروز و فردا پنج شنبه افزایش نسبی دما را خواهیم داشت.

خندان‌رو بابیان اینکه از پنج شنبه تا اوایل هفته آینده روند کاهش محسوس دمای هوا را خواهیم داشت، گفت: سرما و یخبندان شبانه طی صبح شنبه به اوج می‌رسد.

بنا به گفته مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی، روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه دمای هوا به زیر صفر درجه سانتی گراد خواهد رسید.

نظرات کاربران