18. دى 1397 - 18:41
مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی:
مدارس دارای گرمایش غیراستاندارد لغو مجوز می شوند
بیرجندرسا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: با توجه به اخطار داده شده نسبت به گرمایش غیراستاندارد برخی مدارس غیرانتفاعی در صورتی که استانداردسازی نشوند، نسبت به لغو مجوز آموزشی آنها اقدام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدرضا بیکی افزود: تعداد زیادی از مدارس غیردولتی خراسان جنوبی از بخاری گازی استفاده می کنند که هرچه سریعتر باید مجهز به سامانه گرمایش مرکزی یا بخاری های نفتی استاندارد کاربراتوری شوند.
وی گفت: طبق بند 17 قانون ساختمان استفاده هرگونه سامانه گرمایشی گازی ممنوع است و در صورت استفاده پیگرد قانونی خواهد داشت.
مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه در صورت هرگونه حادثه مدیران آموزشگاه ها باید پاسخگو باشند تصریح کرد: در بازدیدهای مکرر که از مدارس غیرانتفاعی صورت گرفته اخطاریه های لازم صادر شده است و از این پس در این زمینه هیچ گونه مسامحه ای انجام نمی شود.
وی اظهار داشت: 75 درصد کلاس های درس استان مجهز به سامانه گرمایش مرکزی است و 25 درصد باقیمانده مربوط به مدارس تخریبی سطح شهرستان ها و مدارس یک یا 2 کلاسه روستایی است.
بیکی گفت: مدارس تخریبی و یک و 2 کلاسه روستایی از بخاری های استاندارد نفتی کاربراتوری برخوردار هستند.
خراسان جنوبی دارای 9 هزار و 482 کلاس درس است که از این تعداد هفت هزار 240 کلاس درس دولتی و 2 هزار و 242 کلاس درس غیرانتفاعی هستند.
استاندار خراسان جنوبی دوم دی ماه امسال در نامه ای به مدیران کل آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و فرمانداران استان دستور داد تا ضمن بازدید از تمامی کلاس های درس، وضعیت وسایل گرمایشی مدارس را بررسی و گزارش کنند.

نظرات کاربران