17. دى 1397 - 14:11
بیرجندرسا-قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی «۴۰ سال مبارزه با اسلام آمریکایی» گفت: همایش بین المللی «۴۰ سال مبارزه با اسلام آمریکایی» با حضور شخصیت هایی از کشورهای یمن، بحرین و سوریه، در بیرجند برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار بیرجندرسا، حجت الاسلام علی محقی قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی «۴۰ سال مبارزه با اسلام آمریکایی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با توجه به تبیین هدف گذاری این همایش، موضوعات آن به صورت گفتمان درآمد که بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان از اهداف برگزاری است.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی تاثیر شگرفی بر کشورهای منطقه گذاشته است، عنوان کرد: بیان دستاوردهای انقلاب مورد بحث بوده و در همین زمینه میهمانانی از کشورهای یمن، بحرین و سوریه به بحث دستاوردهای انقلاب و نقش آفرینی جمهوری اسلامی در کشورهای خودشان می پردازند.

قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی «۴۰ سال مبارزه با اسلام آمریکایی» بیان داشت: یکی از نکاتی که از منویات رهبر و امام راحل استخراج شده است این است که جامعه پس از شناخت به بلوغ فکری می رسد.

محقی با بیان اینکه آحاد مردم امروز به این بلوغ فکری رسیده اند و در سطح جهان این موضوع مطرح است، گفت: شاخصه و هدف دیگر این همایش پیوند مهدویت با همایش است چراکه امروز در یمن به موضوعات حقوق بشری نگاه شده و کمتر مسائل آخرالزمانی دیده می شود که در این همایش به این موضوع می پردازیم.

وی یادآور شد: جریان های فعال جهان اسلام، آشنایی با گفتمان اسلام امریکایی و برگزاری کارگاه های تخصصی در این همایش به صورت ویژه بررسی می شود.

قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی «۴۰ سال مبارزه با اسلام آمریکایی» با اشاره به اینکه همه این کشورها در خط مقدم مبارزه با اسلام آمریکایی هستند، متذکر شد: بهمن ماه سال گذشته نیز نهضت جهانی حضرت روح الله برگزار شد که از 7 کشور جهان اسلام میهمانانی داشتیم.

محقی اضافه کرد: در بیرجند و بشرویه جلسات محوری و سایر جلسات تخصصی  به صورت محدود برگزار می شود.

علی اکبر درانی پور دبیر اجرایی این همایش نیز با اشاره به اینکه این همایش از برنامه های مردمی در آستانه 40 سالگی انقلاب است، اظهار داشت: این همایش به همت دبیرخانه نهضت جهانی امام روح الله و با مشارکت بنیاد مهدویت، سپاه انصارالرضا(ع)، حوزه هنری خراسان جنوبی و دیگر نهادها برگزار می شود.

وی اعلام کرد: این برنامه از روز سه شنبه 18 دی ماه از مشهد مقدس و با حضور بر سر مزار شهید ذبیح «رضا اسماعیلی» در بهشت رضا آغاز می شود و صبح روز چهارشنبه با حضور در بیرجند به دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و حضور بر سر مزار شهیدان ناصری و بصیری پور ادامه می یابد.

دبیر اجرایی همایش بین المللی «۴۰ سال مبارزه با اسلام آمریکایی» اضافه کرد: این مبلغین با حضور در نماز ظهر و عصر در برخی مساجد شهر بیرجند به تبلیغ خواهند پرداخت و شب نیز پایان برنامه ها در بیرجند و حضور در همایش اصلی در حسینیه جماران ساعت 18 می باشد.

درانی پور با بیان اینکه پنجشنبه 20 دی ماه در شهرستان های سرایان، فردوس و بشرویه با دیدار ائمه جمعه و جماعات و برگزاری نشست های تخصصی این حرکت ادامه می یابد، گفت: صبح جمعه پس از زیارت حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم طبس و حضور در مسجد شکر در نهایت حرکت به سمت شهرستان نجف آباد استان اصفهان و حضور بر سر مزار شهید مدافع حرم «محسن حججی» این حرکت خاتمه خواهد یافت.

وی درخصوص میهمانان این کاروان تبلیغی چهار روزه اظهار داشت: از یمن حجت الاسلام «سید حسن العماد» دبیرکل حزب مستقبل العداله یمن، از بحرین شیخ «عبدالله صالح» نایب رئیس جمعیت امل اسلامی بحرین و میهمان سوریه ای این همایش آقای «سید حسن حاج یحیا» از فعالین فرهنگی شیعه در فوعه و کفریا در سوریه خواهند بود.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران