15. دى 1397 - 20:22
بیرجندرسا-مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از گازرسانی به ۹۰ روستای خراسان جنوبی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: گازرسانی به شهر دیهوک به عنوان تنها شهر فاقد گاز استان نیز در سال جاری به بهره برداري خواهد رسيد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، سید محمود هاشمی، امروز 15 دی، در بازدید از طرح‌های گازررسانی روستایی استان اظهار کرد: شرکت گاز خراسان جنوبی تاکنون اقدامات قابل قبولي را در بخش گازرسانی به شهرها و روستاهای خراسان جنوبی انجام داده است.

وی افزود: در این راستا تلاش ما بر این است تا در دهه فجر امسال امکان افتتاح عمليات گازرسانی به ۹۰ روستای خراسان جنوبی را فراهم کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از گازرسانی به شهر دیهوک در سال جاری خبر داد و بیان کرد: تعدادي از كالاهاي مورد نياز براي گازرساني به شهر ديهوك از ابتداي سال جاري در گمرك شهيد رجايي بندرعباس قرار دارد و درصورت اقدام نهايي توسط وزارت صنعت معدن و تجارت از طريق بانك مركزي و گمرك شهيد رجايي و نهايتاً ترخيص كالا از گمرك، گازرسانی به شهر دیهوک به عنوان تنها شهر فاقد گاز استان نیز در سال جاري انجام می‌شود.

هاشمی اعتبار هزینه شده برای گازررسانی به این ۹۰ روستا و شهر دیهوک را ۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و تصریح کرد: در این راستا هشت هزار خانوار شهری و روستایی از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

وی همچنین به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۵۵ روستای خراسان جنوبی اشاره و خاطرنشان کرد: در بحث کلنگ زنی پروژه‌های روستایی نیز عملیات گازرسانی به ۵۵ روستا در دستور کار شركت گاز استان قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی اعتبار مورد نیاز برای پروژه‌های قابل کلنگ زنی در دهه فجر امسال را  ۵۶ میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا پتانسیل گازرسانی به 5600 خانوار را ایجاد خواهیم کرد.

هاشمی از گازرسانی به چند روستای دیگر در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: همچنین در اسفندماه سال جاری نیز ۱۰ روستای دیگر در خراسان جنوبی به شبكه گاز طبيعي متصل خواهند شد.

مديرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی یادآور شد: در سال جاري 200 روستا، چهار شهر و 350 واحد صنعتي تحت پوشش گاز طبيعي قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران