11. دى 1397 - 14:34
بیرجندرسا- معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی ازمطالبات 14میلیارد تومانی خراسان‌جنوبی از دستگاه‌های اجرایی و هم‌استانی ها‌ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمود نادی معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار کرد: در مجموع مطالبات شرکت آب و فاضلاب از دستگاه‌های اجرایی و مردم خراسان‌جنوبی 14 میلیارد تومان است.
وی مطالبات شرکت آب و فاضلاب از مشترکین را 11 میلیارد تومان دانست و افزود: بخش عمده‌ای از مطالبات مذکور مربوط به دستگاه‌های اجرایی و 3 میلیارد تومان نیز مربوط به بخش مسکونی و مشترکین است.
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی با اشاره به این‌که آب‌بها برای مدارس زیاد است،عنوان کرد: در سال جاری یکی از اقدامات دولت و مجلس پیشنهاد فرآیندی بود که در کل کشور 10 میلیارد تومان آب بها برای تخفیف آب بها برای مدارس در نظر گرفته شده که در این زمینه، آموزش و پرورش بایستی ظرفیت را اعلام کند که به آنها تخفیف داده شود.
نادی با بیان این‌که راهکارهای کاهش مصرف را به دانش آموزان ارائه کردیم،یادآور شد: مدارس نیز باید به تعویض شیرهای فرسوده اقدام کنند.
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی با تاکید بر این‌نکته که صرفا مدارس دولتی از پرداخت آب بها معاف هستند،ابراز کرد:سهم هر استان بایستی از 10 میلیارد تومان آب بها مشخص شود.
نادی عموم مدارس را از قبل دارای بدهی دانست و افزود:بسیاری از مدارس علی‌رغم این‌که تعرفه آب پایینی داشتند اما بدهی‌های انباشته‌ای در این خصوص دارند؛ در این زمینه به سرعت در حال پیگیری هستیم که سهم خراسان جنوبی از 10 میلیارد تومان اختصاص یابد.

وی با بیان این مهم که تقاضای ما آن است که مدارس به تکلیفی که دولت بر عهده آنان گذاشته عمل کنند،ابراز کرد:همچنین آن‌ها بایستی نصب شیرآلات کاهنده مصرف و هم مدیریت مصرف آب را مدنظر قرار دهند.
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی مطرح کرد: تمام فضاهای مساجد، موسسات قرآنی، حوزه‌های علمیه، خانه‌های عالم روستایی و غیره از پرداخت آب بها معاف هستند همچنین فضای اصلی مساجد و حسینیه‌ها نیز معاف هستند و سقفی ندارند.
نادی ضمن اشاره به این‌که در راستای وظیفه اجتماعی شرکت آب و فاضلاب کارگاه‌های مختلفی از جمله سمینار نذر آب با همکاری هلال احمر برگزار شد،تبیین کرد: امسال تمام آبیاران فضای سبز شهر بیرجند را آموزش دادیم.

وی در ادامه صحبت‌هایش از برگزاری کارگاه آموزشی برای مسئولان فضای سبز شهرداری خبر داد و گفت: برای مهندسان ناظر و طراحی نظام مهندسی نیز کارگاهی برگزار شد تا از تجهیزاتی که مورد تایید شرکت آب و فاضلاب است استفاده کنند.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی اضافه کرد: در بحث جداسازی انشعابات فضای سبز از شبکه آب شرب جلساتی برگزار شده و در بحث مشترکین و مردم نیز از طریق صدا و سیما برنامه‌هایی برگزار شده است.
نادی متذکر شد: تمام مشترکین بایستی از شبکه‌های داخلی خود مراقبت کنند و از تجهیزات و شیرآلات استاندارد استفاده کنند.
انتهای پیام/ا

نظرات کاربران