28. آذر 1397 - 18:07
بیرجندرسا-نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه بیرجند روز چهارشنبه همزمان با هفته پژوهش گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، مدیر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه بیرجند در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشجویان تا هشتم دی ماه امسال در مرکز نوآوری دانشگاه به نمایش گذاشته می شود.

ناصر ولی پور مطلق افزود: در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشجویان دانشگاه بیرجند و تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه به نمایش گذاشته شده است.
وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد انگیزه در دانشجویان برای ورود به فعالیت های پژوهشی و فناورانه است.
مدیر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه بیرجند بیان کرد: فعالیت های تحقیقاتی در زمینه تراش سنگ های قیمتی، برق، مکانیک از توربین بادی، هواپیمای پرنده و شبیه سازهای مربوط به رشته برق و دستگاه کاهنده کولر های آبی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.
وی گفت: این اختراعات و دستاوردها از سال 1395 توسط دانشجویان دانشگاه بیرجند ساخته شده است.
ولی پور مطلق افزود: دستاوردهای پژوهشی مربوط به دانشجویان رشته های تحصیلی مکانیک، زمین شناسی، برق، شیمی و فیزیک دانشگاه بیرجند است.
وی یادآور شد: دانشجویان و علاقه مندان به پژوهش می توانند هر روز از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشجویان دانشگاه بیرجند بازدید کنند.
24 تا 30 آذرماه هفته پژوهش نام دارد.

نظرات کاربران