27. آذر 1397 - 19:01
رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند خبر داد:
افزایش ۳۰ درصدی ورزشکاران سازمان‌یافته در بیرجند
بیرجندرسا-رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند گفت: ورزشکاران سازمان‌یافته در بیرجند ۳۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، شهرام بازیار صبح سه‌شنبه در شورای اداری شهرستان بیرجند اظهار کرد: یک هزار و ۲۴ مربی ورزشی و ۶۸۲ داور در شهرستان بیرجند فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۳۰ اماکن ورزشی و ۴۳ هیأت ورزشی فعال در بیرجند داریم، بیان کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار ۳۴۱ ورزشکار سازمان‌یافته در شهرستان بیرجند وجود دارد که نسبت به گذشته ۳۰ درصد افزایش‌یافته است.
بازیار  ادامه داد: وضعیت موجود سرانه فضای ورزشی در شهرستان بیرجند ۰.۲۷ است که با احتساب پروژه‌های در حال ساخت به ۰.۳۴ درصد خواهد رسید.

وی افزود: درمجموع ۵۷ مسابقه استانی مرتبط با المپیادهای استعدادهای برتر  انجام‌شده که نتیجه آن مسابقات در بین ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند با کسب ۲۱۰ مدال طلا، نقره و برنز رتبه اول را در بین شهرستان‌ها به خود اختصاص داد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند گفت: ۱۰۷ باشگاه ورزشی آقایان و بانوان در بیرجند فعال است که در سال جاری هشت باشگاه نیز به این مجموعه افزوده شد.

بازیار با اشاره به اینکه  ۲۵ ورزشکار در رشته‌های مختلف از شهرستان بیرجند به اردوی گروه ملی دعوت شدند، اظهار کرد:  ۴۰ خانه ورزش روستایی در شهرستان بیرجند تجهیز شده است.

وی بیان کرد: در بحث ورزش روستایی اگر دهیاری‌های روستاها پای‌کار بوده  و از تجهیزات ورزشی به نحو احسنت و درست استفاده نکنند تجهیزات را به روستاهای نیازمند عودت خواهیم داد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند از وجود چهار هزار و ۳۱۵ نفر بانوی ورزشکار سازمان‌یافته در بیرجند خبر داد و افزود: ۲۷۱ داور زن، ۵۴۷ مربی زن  در استان وجود دارد که در ۴۲ رشته ورزشی فعال هستند.

نظرات کاربران