15. آذر 1397 - 16:02
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد
بارش باران در نیمه شمالی و مرکز استان/ دمای هوا کاهش می‌یابد
بیرجندرسا-کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی براساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز جمعه نیمه شمالی و بخش‌هایی از مرکز استان بارانی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،جواد نخعی اظهار داشت: براساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی از اواخر وقت امشب تا روز شنبه هفته آتی با نفوذ جریانات ناپایدار به منطقه شرق کشور ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک، افزایش متناوب ابر و بارش باران همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی از پیش‌بینی بارش تگرگ و مه‌گرفتگی در ارتفاعات خبر داد و بیان داشت: اوج فعالیت سامانه بارشی برای روز جمعه در نیمه شمالی و بخش‌هایی از مرکز استان قابل پیش‌بینی است.

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی از کاهش دمای هوای استان از روز جمعه تا دوشنبه هفته آتی خبر داد و گفت: دمای هوا در برخی از نقاط استان به زیر صفر درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

نخعی با اشاره به تغییرات دمایی مرکز استان، مطرح کرد: طی 24 ساعت گذشته دمای مرکز استان بین صفر تا 18 درجه سانتی‌گراد بالای صفر متغیر بوده است.

وی اعلام کرد: شهرستان‌های سربیشه و قاین با یک درجه سانتی‌گراد زیرصفر سردترین و طبس و نهبندان با حداکثر دمای 21 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان طی 24 ساعت گذشته بوده‌اند.

نظرات کاربران