15. آذر 1397 - 13:24
بیرجندرسا-معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از برگزاری نمایشگاه اقوام، سوغات، هدایا و صنایع دستی ایران طی سال آینده در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، حسین عباس زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی در گفتگو با مهر  با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی و هنرهای سنتی بیان کرد: نمایشگاه ها به دنبال افزایش تولید ناخالص داخلی هستند.

وی با بیان اینکه برگزاری این گونه از نمایشگاه ها مردم را به تولید علاقه مند می کند، اظهار کرد: طی سال ۹۰ قریب به سه هزار و ۵۰۰ صنعتگر در خراسان جنوبی فعالیت داشتند.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: به دنبال برگزاری نمایشگاه های مختلف، تعداد صنعتگران به شش هزار نفر افزایش یافت.

عباس زاده بیان کرد: در صدد هستیم با اخذ مجوز از تهران، طی سال آینده نمایشگاه اقوام، سوغات، هدایا و صنایع دستی ایران را در استان برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه امید است شاهد حضور غرفه های بین المللی در نمایشگاه باشیم، گفت: همچنین امیدواریم در این نمایشگاه شاهد حضور صنایع دستی کشورهایی مانند افغانستان باشیم تا به جریان مداوم فرهنگی برسیم.

وی با اشاره به میزان فروش صنایع دستی در نمایشگاه  بیان کرد: در نمایشگاه سال گذشته بیش از ۷۳۵ میلیون تومان از محصولات صنایع دستی استان به فروش رفت و ۲۵۰ میلیون تومان ارزش افزوده برای هنرمندان به دنبال داشت.

 

نظرات کاربران