14. آذر 1397 - 16:57
بیرجندرسا-ناپایداریهای جوی از اواخر وقت فردا در خراسان جنوبی آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس الگوی نقشه های پیش یابی هواشناسی برای 24 ساعت آینده تغییرات عمده ای در جو استان رخ نمی دهد و پدیده غالب در این مدت افزایش موقت ابر خواهد بود.

خانم لطفی افزود: با نفوذ جریانات ناپایدار جوی به منطقه شرق کشور از اواخر وقت پنجشنبه تا روز شنبه هفته آینده در استان علاوه بر افزایش سرعت وزش باد و وقوع گرد و خاک، افزایش متناوب ابر، بارش باران همراه با رعد و برق و در ارتفاعات با احتمال بارش تگرگ و تشکیل مه پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه اوج فعالیت این سامانه بارشی برای روز جمعه و در نیمه شمالی استان قابل پیش بینی است، گفت: فردا به طور نسبی یک تا دو درجه دما افزایش می یابد و از روز جمعه تا اواسط هفته آینده با تقویت تدریجی سامانه پرفشار جوی روند تغییرات دما کاهشی خواهد بود.

در شبانه روز گذشته سربیشه با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و طبس با 23 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بودند.

تغییرات دمایی مرکز استان هم در این مدت بین یک و 19 درجه سانتیگراد بوده است که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز با کی درجه کاهش به 18 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

نظرات کاربران