14. آذر 1397 - 12:36
بیرجندرسا-پلیس آگاهی خراسان جنوبی در خصوص کلاهبرداری های شرکت های هرمی هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رئیس پلیس آگاهی گفت: اخیرا سرگروه های شرکت های هرمی از استانهای دیگر با تماس تلفنی به دوستان دوران سربازی و یا دانشجویی خود در سراسر کشور و در خراسان جنوبی، از آنها برای فعالیت و یک شغل پرسود در شرکتی دعوت به همکاری میکنند. 

سرهنگ حسینی با بیان اینکه این شرکت ها عمدتا در تهران و کرج دایرند افزود: پس از اینکه افراد برای همکاری به این شرکت ها مراجعه می کنند، از خروج انها جلوگیری می شود و با برگزاری کلاسهای آموزشی چگونگی فعالیت شرکت را برای آنها توضیح می دهند و آنها را مجاب می کنند که از خانواده و یا دوستان خود به بهانه گرفتن پول اجاره و یا رهن منزل در تهران مبلغی را دریافت کنند.
 وی با بیان اینکه فعالیت در این شرکت ها جرم است و افراد تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند گفت: افرادی از  استان خراسان جنوبی نیز که با این شرکت ها همکاری می کنند، در تهران با همکاری پلیس آگاهی استان و تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شده اند.
رئیس پلیس آگاهی  ضمن هشدار به خانواده ها افزود: خانواده ها بایستی هوشیار باشند و در صورت مشاهده مورد مشکوکی مبنی بر درخواست پول از سوی جوانانشان، پلیس آگاهی را مطلع سازند. 

نظرات کاربران