14. آذر 1397 - 12:04
بیرجندرسا-فرمانده انتظامی استان خراسان‌جنوبی از جان باختن 14 نفر در تصادفات رانندگی آبان ماه در خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، سردار مجید شجاع اظهار داشت: در آبان ماه سال جاری 404 فقره انواع تصادف در خراسان‌جنوبی رخ داده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع تصادفات آبان ماه در خراسان‌جنوبی 75 درصد تصادفات جرحی، 22 درصد خسارتی و 3 درصد تصادفات فوتی بوده است.

فرمانده انتظامی استان خراسان‌جنوبی عنوان داشت: در مجموع تعداد 14 نفر در حوادث رانندگی خراسان‌جنوبی طی آبان‌ماه جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش داشته است.

شجاع با بیان اینکه از مجموع جان‌باختگان تعداد یک نفر معادل 7 درصد سهم متوفیان درون‌شهری و تعداد 13 نفر معادل 93 درصد سهم جاده‌های برون‌شهری بوده است؛ بیان داشت: شهرستان قائن با 36 درصد، شهرستان نهبندان با 29 درصد، شهرستان بیرجند با 21 درصد و شهرستان‌های طبس و سربیشه هر کدام 7 درصد از کل جان‌باختگان تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

وی عنوان داشت: در آبان ماه سال جاری تعداد 430 نفر در تصادفات درون و برون‌شهری استان مصدوم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان خراسان‌جنوبی اضافه کرد: از مجموع 404 فقره تصادفات درون و برون‌شهری، شهرستان بیرجند با 141 فقره معادل 35 درصد دارای بیشترین فراوانی و شهرستان‌های سرایان و بشرویه با یک درصد کمترین وقوع این پدیده را به خود اختصاص داده‌اند.

شجاع با بیان اینکه از مجموع 11 فقره تصادف فوتی درون و برون‌شهری، واژگونی وسیله نقلیه با 7 فقره معادل 63 درصد علت تصادفات را به خود اختصاص داده است؛ تصریح کرد: از مجموع 14 نفر متوفی تعداد 7 نفر سرنشین خودرو 5 نفر راننده خودرو و 2 نفر راکب موتور سیکلت بوده است که از این تعداد 9 نفر در صحنه تصادف و 5 نفر در بیمارستان فوت کرده‌اند.

وی بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تأکید و خاطرنشان کرد: تخلفات حادثه‌ساز خط قرمز پلیس در امر رانندگی است و پلیس بدون اغماض با رانندگان حادثه‌ساز و کاربران جاده‌ای پرخطر رفتار خواهد کرد.

نظرات کاربران