10. آذر 1397 - 23:00
بیرجندرسا-پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: در مسابقاتی که از مهاجمان به دقت مراقبت می شود فرصت خوبی برای گلزنی دفاع آخرها ایجاد به دست می آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مشرق، تیم پرسپولیس بیرون از خانه و زیر فشار طرفداران تبریزی که برای حمایت از تیم ماشین سازی راهی ورزشگاه بنیان دیزل شده بودند سه امتیاز حیاتی را برای دور نشدن از صدر جدولی ها بدست آوردند. حضور جمعی از بازیکنان جوان پرسپولیس در ترکیب اصلی این تیم و چرایی گلزنی در دقایق پایانی موضوعی بود که پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اش صحبت کرد.

ضیا عربشاهی در گفت و گو با مشرق، در ارتباط با دیدار دو تیم ماشین سازی و پرسپولیس حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

*پرسپولیس باز هم هوادارانش را خوشحال کرد. بازی را چطور ارزیابی کردید؟

- پرسپولیس بار دیگر ثابت کرد از حالت تیم بودن به خانواده شدن تغییر یافته و دیگر در این تیم تفاوتی بین بازیکنان جوان و باتجربه نمی توان حس کرد. نه اینکه الان آدام همتی اندازه سید جلال تجربه کسب کرده است ولی اینقدر در این مدت به این بچه ها بازی داده شده که بیش از سن و سالشان باتجربه فوتبال بازی می کنند.

* در کل مسابقه دو تیم جذاب بود؟

- البته که نمی توان از لحاظ جذابیت، امتیازی به این مسابقه داد. پرسپولیس باز هم در ادامه اتفاقات ماه های اخیر قبل بازی یکی دو بازیکنش را از دست داد و مجبور شد با تیمی تغییر شکل یافته به میدان برود. تیم برانکو بیرون از خانه و در زمین تیمی بازی می کرد که همه می دانیم فوتبال را روی اصول بازی می کند. مهاجری در این چند سال که به عرصه مربیگری قدم گذاشته نشان داده تیم هایش فوتبال بازی می کنند.

* برای همین پرسپولیس کمی دفاعی بازی کرد؟

- راهی جز این نداشت. پرسپولیس در خانه حریف بازی می کرد و باید دست خالی بیرون رفتن را به دست فراموشی می سپرد. راه درستی را هم رفتند. برانکو اصل کار تیمی اش را روی دفاع تیمی و منطقه ای گذاشته بود و در نهایت هم از پس این کار به خوبی برآمد.

* فشار تماشاگران هم در این دیدار زیاد بود؟

- دقیقاً! با توجه به اتفاقات بازی قبل با تراکتورسازی فکر کنم ماشین سازی برای اولین بار کل ورزشگاه بنیان دیزل را پر از تماشاگر می دید. همه تراکتوری ها رفته بودند تا از نماینده شهرشان در دیدار با پرسپولیس حمایت کنند و اتفاقا کار درست هم همین است ولی برای پرسپولیس شرایط تا حد زیادی سخت شده بود. با این وجود بچه های تیم خیلی عالی بودند و در نهایت نشان دادند مرد جنگیدن و فوتبال هستند.

* چرا دفاع آخر گل زد؟

- معمولا در این مدل بازی ها این بازیکنان گلزنی می کنند. ماشین سازی به دقت منشا، علیپور و همه منافذ دفاع را بسته بود تا پرسپولیس گل نزند. اگر دقت کرده باشید آنها با اینکه در خانه خودشان بازی می کردند ولی هر زمان تیم شان در حالت حمله بود باز هم دو، سه بازیکن از عقب تیم حراست می کردند که مبادا علیپور یا منشا فرار کنند. در این قبیل موارد مدافع آخرها یا بازیکنانی که کمتر انتظار گلزنی از آنها می رود موفق به باز کردن دروازه حریف می شوند.

* پس از گل بازیکنان خیلی خوشحال تر از حد معمول بودند.

- هم درون زمینی ها و هم برون زمینی ها. این نشان می دهد چه درجه ای از صمیمیت و دوستی در این پرسپولیس موج می زند. پرسپولیس با این گلی که دقیقه ۹۳ زد جنگیدن تا ثانیه آخر را معنی کرد.

* در ادامه باز هم می توان شاهد این نتایج بود؟

- پرسپولیس با این برد یک پیام مهم به لیگ داد و ثابت کرد حتی در روزهایی که دستش خالی است نباید دست کم گرفته شود. این پیام خوبی برای رقبایش بود و نشان داد به درستی مدافع عنوان قهرمانی اش است. انشاالله از چند هفته بعد و با ورود بازیکنان جدید تیم به لحاظ نفری هم به وضعیت خوبی تغییر می یابد و نیم فصل دوم بهتر از قبل هم به میادین برمی گردد.

نظرات کاربران