26. آبان 1397 - 14:53
بیرجندرسا-یک میلیارد تومان از ابتدای سال تاکنون برای بهسازی سالن آمفی تئاتر علامه فرزان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: سال گذشته 200 میلیون تومان برای بهسازی سالن آمفی تئاتر علامه فرزان اختصاص یافته و  امسال از اعتبارات استانی 2 میلیارد تومان برای این سالن درنظر گرفته شده است که از این مقدار تاکنون یک میلیارد تومان آن اختصاص یافت.

آقای نبی زاده با بیان اینکه در صورت تخصیص اعتبارات، این سالن در سال 98 به بهره برداری می رسد، افزود: امسال با این اعتبار در نظر گرفته شده تکمیل سازه و سفت کاری انجام خواهد شد، .

وی با بیان اینکه زیربنای سالن علامه فرزان از هزار و 100 متر مربع به هزار و 700 متر مربع افزایش یافته، گفت: در طراحی جدید این سالن شامل اتاقهای گریم، تمرین، سالن و فضای نگارخانه است و ظرفیت آن در بازسازی مجدد از ۳۷۰ به ۵۵۰ نفر افزایش می یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه برای تکمیل آن بیش از 4 میلیارد تومان دیگر لازم است، گفت: این سالن سال گذشته در حادثه آتش سوزی دچار حریق شد و بیش از 80 درصد آن در آتش سوخت.

سالن آمفی تئاتر علامه فرزان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بعد از سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند بزرگترین سالن همایشهای استان است.

نظرات کاربران