26. آبان 1397 - 13:59
بیرجندرسا-رهاورد کاراته‌های خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی کشور ۳ مدال رنگی شد و قهرمانان رقابت‌های استانی رشته‌های دوچرخه‌سواری و کشتی اعزامی به المپیاد نخبه‌های برتر ورزشی کشور معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،در مسابقات قهرمانی سبک‌های آزاد کاراته انتخابی بانوان تیم ملی ورزشکاران خراسان‌جنوبی در مجموعه ورزشی کبکانیان تهران سه مدال رنگی را به سینه آویختند.

زهراسادات بنائی در وزن منفی ۶۰ کیلوگرم بزرگسالان این ماراتن ملی با گردن‌آویز طلا بر سکوی نخست رقابت‌ها ایستاد و به تیم ملی کاراته آزاد بانوان ایران راه یافت.

 طاهره حقگو در وزن مثبت ۶۵ کیلوگرم مسابقات قهرمانی سبک‌های آزاد کاراته کشور با نشان برنز به مقام سوم دست یافت و طاهره بخشی نیز در وزن منفی ۶۰ کیلوگرم رقابت با کسب مدال برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.

گفتنی است؛ تیم کاراته آزاد بانوان خراسان‌جنوبی با ترکیب مهسا و مهدیس عبدی، حقگو، عرب، کشتگر، فارسی، مریم، جمیله و مرجان جانی پور، تقی‌زاده، زارعی، همتی‌راد، رمضانی، عباسی، بخشی، عسکری، رحمان‌پور، غفرانی، یاری، ابراهیمی، زنگوئی و دوستی به مربیگری زهرا سادات بنائی در این رقابت‌ها هماورد برترین‌های ایران شدند.

 استعدادهای برتر ورزشی دوچرخه‌سواری خراسان‌جنوبی مشخص شدند

پرونده مسابقات قهرمانی دوچرخه‌سواری انتخابی خراسان‌جنوبی اعزام به المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور با شرکت ۳۵ رکاب‌زن آیتم‌های مهارت، تایم تریل انفرادی و کوهستان BMX رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۵ سال استان در منطقه گردشگری بزرگمهر قاین بسته شد.

فائز مصطفی‌پور در رده سنی متولدین ۱۳۸۲ پسران این رویداد ورزشی قهرمان شد، سعید دولت‌آبادی و محمد اعیانی مقام‌های بعدی را کسب کردند و در بخش دختران نیز ملیکاسادات موسویان رتبه نخست را کسب کرد فاطمه‌سادات پردل دوم شد.

در رده سنی متولدین ۱۳۸۳ پسران مسابقات علی‌اکبر بهزادی‌فر به مقام قهرمانی دست یافت، ایمان زراعتکار و سعید خداشناس رتبه‌های بعدی را به دست آوردند و در بخش بانوان نیز سارا حیدری قهرمان شد و بهاره مسیح به نایب‌قهرمانی رسید.

در رده سنی متولدین ۱۳۸۴ پسران مسابقات دوچرخه‌سواری خراسان‌جنوبی انتخابی اعزام به المپیاد نخبه‌های ورزشی کشور ابوالفضل چوپانی،

ابوالفضل محمدی و امیرحسین خزائی به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند و در بخش دختران این رقابت‌ها هستی زربان بر سکوی قهرمانی ایستاد.

 در رده سنی متولدین ۱۳۸۵ پسران مسابقات امیرعلی بیدسکی، مهدی یعقوبی و امیر نیک‌رو رتبه‌های برتر را کسب کردند و در بخش دختران مریم محمودی، نازنین‌سادات ایوب‌نژاد و نازنین‌زهرا آریانسب حائز مقام‌های اول تا سوم شدند.

معرفی قهرمانان مسابقات کشتی نوجوانان خراسان‌جنوبی

مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال خراسان‌جنوبی انتخابی اعزام به المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور با شرکت ۷۵ نفر از ۹ شهرستان در ۱۲ وزن به میزبانی شهرستان سربیشه برگزار و نفرات اول تا سوم رقابت‌ها معرفی شدند.

در وزن ۳۳ تا ۳۵ کیلوگرم بهزاد زیرک، امیرمحمد اردنی و حجت نعمتی بر سکوی اول تا سوم ایستادند و در وزن ۳۸ کیلوگرم رقابت‌ها مجتبی لطفی، بهنام زیرک و جواد کاووسی حائز رتبه برتر شدند.

امین عبدالهی، مصطفی شهابی، امیرحسین جاودانی‌نصر و حیدر کراری مقام‌های اول تا سوم وزن ۴۱ کیلوگرم را به دست آوردند و غلامرضا داوری، مهدی دروگر، موسی درویشی و محمدرضا طالبی به قهرمانی اول تا سوم وزن ۴۴ کیلوگرم دست یافتند.

محمدعلی شفیعی، محمدصادق خسروی و محمدی و سلیمان سهیلی رتبه‌های نخست تا سوم مسابقات ۴۸ کیلوگرم را کسب کردند و علی میری، ابوالفضل روشن، امیرحسین حسینی و صادق حشمتیان مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم این رویداد ورزشی استانی امیرحسین حسن‌زاده و اسلام‌دوست، شهرام پرورش و امیر مالک بر سکوی اول تا سوم قرار گرفتند، در وزن ۶۲ کیلوگرم رقابت‌ها هاشم زنگویی، علیرضا زارع‌نژاد و محمدرضا زمانی و محمدرضا عباسی مقام اول تا سوم مشترک را کسب کردند.

امین گلکاری در وزن ۶۸ کیلوگرم بر سکوی قهرمانی مسابقات قرار گرفت، سجاد نادری، محمد خاکسار و صادق نوروزیان دوم و سوم مشترک شدند و در وزن ۷۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان خراسان‌جنوبی مصطفی کوثریان به مقام نخست رسید، محمد پهلوان، سهیل ساکتی و علی آزاد حائز رتبه دوم و سوم گردیدند، حسین فرخ‌نیا به مقام قهرمانی وزن ۸۵ کیلوگرم رقابت‌ها دست یافت، رضا زینلی، علیرضا قربانی و علی شخمگر مقام دوم و سوم را از آن خود کردند.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم این رویداد ورزشی محمدرضا زنگویی حائز رتبه نخست مسابقات شد، علیرضا اردنی مقام دوم را کسب کرد، محمدحسین عبدی و حسین زنگویی رتبه سوم را به دست آوردند.

کشتی‌گیران شهرستان بیرجند با کسب ۲۱۵ امتیاز در بخش تیمی مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان خراسان‌جنوبی انتخابی اعزام به المپیاد نخبه‌های برتر ورزشی ایران بر سکوی نخست ایستادند، تیم شهرستان طبس با ۱۷۵ امتیاز دوم شد و تیم شهرستان سربیشه با کسب ۱۵۰ امتیاز و بهره‌گیری از امتیاز میزبانی به مقام سوم رقابت‌ها دست پیدا کرد.

نظرات کاربران